Urzad min Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dziś projekt statutu dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 W Rzeszowie. Zmiana jest związana z dostosowaniem do obowiązujących przepisów prawa w szczególności ustawy o działalności leczniczej, która została zmieniona w lipcu 2016 r. Projekt statutu będzie poddany teraz konsultacjom.

Nowy statut uwzględnia również zmiany organizacyjne, które przeprowadzane są w placówce w tym planowany zakup nowoczesnego sprzętu m.in. robota da Vinci. W projekcie dostosowano nazewnictwo do wymogów wspomnianej ustawy. W miejsce dotychczasowych przedsiębiorstw wprowadzono następujące zakłady lecznicze:

  • Ośrodek Świadczeń Szpitalnych
  • Kliniczny Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci
    i Młodzieży im. Św. Jana Pawła II
  • Poradnie przy Klinicznym Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży im. Św. Jana Pawła  II
  • Ośrodek Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych – określony
    w załączniku Nr 4 do Statutu.

W ramach ośrodka świadczeń szpitalnych dopisano również Klinikę Urologii i Urologii Onkologicznej, co jest związane z planowanym uruchomieniem robota da Vinci w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

 

- To konsekwencja naszych działań. Chcemy, żeby nasi pacjenci mieli dostęp do nowoczesnych form leczenia, a personel mógł pracować na najlepszym dostępnym sprzęcie. Robot byłby na początku wykorzystywany do operacji urologicznych. W związku z powyższym zachodzi konieczność utworzenia oddziału urologii – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

 

- W naszym klinicznym szpitalu są leczone poważne urazy i schorzenia. Zakup robota da Vinci będzie milowym krokiem w leczeniu pacjentów z Podkarpacia – dodaje Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa odpowiedzialny za ochronę zdrowia.

 

Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP