Nowoczesne wyposażenie ratujące życie na podwoziu volkswagena craftera tak krótko można opisać nowy ambulans, który dziś oficjalnie oddano do użycia w tarnobrzeskim szpitalu. W uroczystości uczestniczył marszałek Władysław Ortyl.
To dopiero trzecia w kraju karetka wyposażona w sprzęt tej generacji. w pojeździe znajduje się m.in. system automatycznej kompresji klatki piersiowej, defibrylator Lifepak, krzesełko na gąsienicach do transportu po schodach, zestawy do intubacji, pompy infuzyjne. Możliwości tego sprzętu zaprezentowali ratownicy wraz z , kierownikiem SOR-u, lek. Markiem Wasiutą.
Ambulans kosztował 560 tysięcy zł, a do jego zakupu dołożyła się m.in wojewoda podkarpacki (300 tysięcy zł), Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, firmy Fenix Metals oraz samorządowcy. Wszystkim gorąco dziękował dyrektor szpitala Wiktor Stasiak. Marszałek Władysław Ortyl gratulował zakupu i również dziękował darczyńcom.
- Zwracam uwagę na montaż finansowy tego przedsięwzięcia. W ten sposób można uczynić wiele dobra dla poprawy naszej służby zdrowia - dodał marszałek. 
Poświęceni ambulansu dokonał ojciec Marek Grzelczak - przeor klasztoru dominikanów.
Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UWMP