logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

180618 tajwanCzy Podkarpacie to dobry region do inwestowania i nawiązywania kontaktów handlowych, otwarty na innowacje, nowoczesne technologie oraz współpracę? W piątek mogli przekonać się o tym przedsiębiorcy z Tajwanu związani z sektorem energii odnawialnej.

Podczas spotkania w Parku Naukowo-Technicznym Areopolis o mocnych stronach regionu mówił Stanisław Kruczek członek zarządu województwa podkarpackiego oraz Piotr Zawada pełnomocnik zarządy Rzeszowskiego Agencji Rozwoju Regionalnego. Członek zarządu nawiązał też do swoich dotychczasowych doświadczeń ze współpracą z krajami Dalekiego Wschodu.

- Doskonale wiemy, że tajwańskie przedsiębiorstwa jak Acer oraz ASUS to światowi potentaci w produkcji komputerów. Natomiast w Chinach kontynentalnych jedną z potężniejszych marek jest Huawei, firma wchodziła do Europy m.in. przez Podkarpacie. Kilkanaście lat temu będąc prezesem lokalnej spółdzielni telekomunikacyjnej  miałem przyjemność podpisać z Huawei kontrakt. Była to wówczas firma, która dopiero nieśmiało pukała do drzwi europejskich rynków, a dziś jest globalnym potentatem. Uważam, że jest to jest jeden z wielu przykładów na to, że warto inwestować w naszym regionie – mówił Stanisław Kruczek. – Ponadto stawiamy na infrastrukturę, rozbudowa lotniska w pobliżu dwóch ważnych europejskich szklaków komunikacyjnych S-19 oraz A-4 to czyni ten region coraz atrakcyjniejszym miejscem do inwestycji i współpracy do czego zachęcam – podkreślał członek zarządu.

Goście z Tajwanu mieli też okazję odwiedzić firmę ML System, zapoznać się z funkcjonowaniem i możliwościami Podkarpackiego Klastra Energii Odnawialnej i nawiązać bezpośrednie kontakty z podkarpackimi przedsiębiorcami.

Jakub Czarnota

Kancelaria Zarządu