logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Udział w 122. sesji plenarnej Komitetu Regionów, to tylko jeden z punktów wizyty marszałka Władysław Ortyla w Brukseli. Marszałek spotkał się również z kierownikiem Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP oraz wziął udział w posiedzeniu Grupy Karpackiej - działającej przy KR.

Najwięcej uwagi podczas spotkania w WPHI poświęcono kwestiom ścisłej współpracy - udziale Województwa Podkarpackiego w wybranych wydarzeniach targowych, wystawienniczych i biznesowych, które planowane są w tym roku zarówno w Belgii, jak i Luksemburgu. Marszałek Władysław Ortyl na tym etapie zapewnił WPHI o wsparciu niektórych przedsięwzięć. W grę wchodzą wydarzenia związane z branżami IT, kosmetyczną i spożywczą. W działaniach tych uczestniczyć ma również Dom Polski Wschodniej oraz Biuro Podkarpackie, które na miejscu w Brukseli reprezentuje Edgar Szewczyk.

Spotkanie w WPHI było też okazją do zawarcia współpracy przy realizacji zbliżających się targów „Aerospace & Defence Meetings”, które odbędą się w Rzeszowie 9-11 maja.

Obrady KR zdominowała kwestia produkcji żywności wysokiej jakości. Wiele uwagi poświęcono także Brexitowi. W trakcie procesu opuszczania struktur unijnych przez Wielką Brytanię, KR będzie wspierał działania mające na celu zachowanie wypracowanych więzi między brytyjskimi a kontynentalnymi obszarami Europy. Delegaci uczcili także pamięć ofiar zamachów terrorystycznych, jakie miały miejsce przed rokiem na lotnisku w Brukseli.

M.Mielniczuk/S.Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP
Fot. European Union / Koen Blankaert