logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

170316 izbaNa Podkarpaciu gołym okiem widać jak dobrze region jest przygotowany do nowych inwestycji.  Nowe inwestycje, które widać w regionie za każdym razem kiedy się tu przyjeżdża, dobre zarządzanie regionem, wyspecjalizowane kadry powodują, że to naprawdę jest dobre miejsce dla inwestorów zagranicznych. Ten region ma naprawdę duży potencjał i my tę świadomość w Wielkiej Brytanii promujemy – powiedział w Rzeszowie Michael Dembinski, główny doradca Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej.

Dlaczego inwestorzy zagraniczni wybraliby Podkarpacie na bazę swoich operacji w Centralnej Europie – na tak postawione pytanie próbowali w Rzeszowie odpowiedzieć uczestnicy debaty gospodarczej "Atrakcyjność inwestycyjna Podkarpacia". Zorganizowała ją Brytyjsko - Polska Izba Handlowa przy współpracy Roedl & Partner.

Pretekstem do debaty był opublikowany na początku marca 2017 raport FDI przygotowany przez 14 międzynarodowych izb gospodarczych działających w Polsce. Jednym z autorów raportu jest Polsko-Brytyjska Izba Handlowa. Publikacja prezentuje czynniki, które mają wpływ na decyzje inwestorów o lokowaniu swoich przedsięwzięć w Polsce.

Takim przykładem angielskiego inwestora na Podkarpaciu jest fabryka Rolls-Royce, która powstaje na Podkarpaciu. To dobry przykład, bo brytyjskie firmy są 4 największym inwestorem zagranicznym w Polsce. W dalszym ciągu szukają one terenów z dobrą infrastrukturą i dobrze wyszkolonymi kadrami – podkreślał Michael Dembinski, główny doradca Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej.

W czasie debaty w Rzeszowie przedsiębiorcy, przedstawiciele klastrów i instytucji otoczenia biznesu dyskutowali o czynnikach gospodarczych, mających wpływ na atrakcyjność inwestycyjną regionu i tworzących jego przewagę konkurencyjną. O dynamice wymiany handlowej z Wielką Brytanią mówił Michał Dembiński z BPCC, a wsparcie dla inwestorów i eksporterów z województwa podkarpackiego prezentował Marcin Dojnik z COIE UMWP. W debacie gospodarczej „Dlaczego Podkarpacie” uczestniczyli między innymi Andrzej Rybka ze Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza”, Andrzej Ujda z firmy Rolls –Royce oraz Katarzyna Kordoń z Centrum Doradztwa Personalnego K&K Select.

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Foto Aleksandra Gorzelak-Nieduży
Biuro prasowe UMWP