161027 konsulWojewództwo podkarpackie to region o dużym potencjale gospodarczym, gdzie warto inwestować – takie przesłanie przyświecało spotkaniu marszałka Władysława Ortyla z Konsulem Generalnym Stanów Zjednoczonych Walterem Braunohlerem. Do spotkania doszło w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce, uważanym za gospodarczą wizytówkę naszego regionu.

Podczas spotkania marszałek Władysław Ortyl prezentował możliwości, jakie przed inwestorami otwiera województwo podkarpackie, a w szczególności Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny „Aeropolis”.

To jedno z najatrakcyjniej położonych miejsc w naszym województwie, gdzie przedsiębiorcy mają możliwość znalezienia się w towarzystwie międzynarodowych firm - podkreślał marszałek.

Konsul miał możliwość zapoznania się także z działalnością amerykańskich firm w inkubatorze technologicznym funkcjonującym przy PPNT „Aeropolis”.

Konsulowi Generalnemu w wizycie na Podkarpaciu towarzyszył Tom Zia – Konsul do spraw polityczno-ekonomicznych w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Wcześniej panowie odbyli spotkania między innymi z: Markiem Dareckim - Prezesem Pratt&Whitney, Sylwestrem Koziołem - dyrektorem UTAS w Tajęcinie i Michałem Tabiszem - prezesem Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, z którymi również rozmawiali o potencjale gospodarczym regionu i możliwościach biznesowych na Podkarpaciu.

Walter Braunohler rozpoczął służbę dyplomatyczną w Krakowie 13 sierpnia 2015 roku. Przed przyjazdem do Polski pracował między innymi w palcówkach dyplomatycznych w Waszyngtonie, Sudanie, Australii, Iraku i Tajlandii.

tekst/foto:
Daniel Kozik
Biuro Prasowe UMWP