160525 knanadaNa Podkarpacie z misją gospodarczą przyjechali przedsiębiorcy z branży lotniczej z największej kanadyjskiej prowincji Quebec. Przez dwa dni (24 i 25 maja) biorą udział w spotkaniach z przedstawicielami m.in. firm zrzeszonych w klastrze „Dolina Lotnicza” oraz instytucji otoczenia biznesu. Rozmowy dotyczą polsko-kanadyjskiej współpracy.

Podczas dedykowanych spotkań, m.in. w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym „AEROPOLIS”, przedstawiciele władz samorządowych, firm, w tym start-upów, rozmawiają o potencjale i możliwych kierunkach współpracy polsko-kanadyjskiej.

Współorganizatorem wizyty po stronie kanadyjskiej jest Ministerstwo Gospodarki, Nauki i Innowacji Quebecu, które podczas pobytu na Podkarpaciu reprezentuje szef biura ds. Europy Środkowo-Wschodniej, Anis Ouanès oraz Ambasada Kanady w Polsce, reprezentowana przez Radców Handlowych Nicolasa Lepagea oraz Arkadiusza Wysockiego. Gości z Kanady na Podkarpaciu podejmuje przewodniczący Jerzy Cypryś.

Pierwszego dnia wizyty Kanadyjczycy zapowiedzieli mocną reprezentację na przyszłorocznych targach lotniczych Aerospace & Defense Meetings Central Europe Rzeszów 2017.

Dwudniowy cykl spotkań zakończy wizyta kanadyjskich przedsiębiorców w firmach branży lotniczej w Rzeszowie i w Sędziszowie Małopolskim.

Edgar Szewczyk

Oddział Współpracy Gospodarczej