160511 sewillaUdział w targach Aerospace & Defence Meetings w Sewilli oraz spotkania z przedstawicielami firm Lockheed Martin i Airbus Group, to zaledwie niektóre punkty  wizyty marszałka Władysława Ortyla w Sewilli. Głównym celem pobytu w stolicy Andaluzji jest prezentacja potencjału Polskiej Doliny Lotniczej, jako kluczowego  środkowoeuropejskiego gracza w światowym łańcuchu dostaw dla tej dziedziny przemysłu.

O tradycjach lotniczych i przyszłości tej branży, atutach Doliny Lotniczej, produkcji podwozi do Dreamlinerów oraz światowych  liderach branży, którzy współtworzą Dolinę Lotniczą: Sikorsky (Lockheed Martin), Pratt & Whitney (UTC), Safran (Hispano-Suiza), Goodrich -  mówił podczas swej prezentacji, na środowym wystąpieniu w czasie Aerospace & Defence Meetings w Sewilli,  marszałek Władysław Ortyl. 

Marszałek ogłosił także, iż w przyszłym roku międzynarodowi potentaci branży lotniczej spotkają się w podrzeszowskiej Jasionce w czasie Aerospace & Defense Meetings Central Europe Rzeszów. Impreza odbędzie się w dniach 9-11 maja 2017 roku, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. Będzie ona okazją między innymi do prezentacji innowacyjnych badań i dyskusji o rozwoju branży lotniczej.

Organizatorem Aerospace & Defence Mettings w Sewilli jest firma BCI Aerospace, która jest wiodącym organizatorem imprez B2B dla przemysłu lotniczego i obronnego. Spotkania te są organizowane na całym świecie, z czego po raz trzeci w Sewilli. W czasie drugiej edycji A&DM Sevilla w 2014 roku zostało zorganizowanych niemal 8000 spotkań, pomiędzy przedstawicielami 450 firm z 28 krajów. Tegoroczna, trzecia edycja najważniejszej imprezy B2B w Hiszpanii, dotyczącą przemysłu lotniczego i obronnego, odbywa się w Sewilli od 10 do 13 maja 2016 roku i jest okazją do spotkań z potencjalnymi partnerami branżowymi.

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Biuro prasowe UMWP
Foto Michał Bosek