Prezes Polsko Nigeryjskiego Forum Handlu i Inwestycji Pan Okechukwu Nwafor odwiedził dziś Rzeszów składając wizytę Pani Marii Kurowskiej Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Przedstawiciel Nigerii już od kilku lat prężnie pobudza polsko – nigeryjskich przedsiębiorców do współpracy i wymiany handlowej. Zaproszony na Podkarpacie przez Posła na Sejm RP Pana Piotra Uruskiego dostrzega w naszym województwie duży potencjał współpracy gospodarczej.

Nigeria, będąca pierwszą gospodarką Afryki, jest drugim po RPA partnerem handlowym Polski na tym kontynencie. Na nigeryjskim rynku istnieje już kilka dużych polskich marek, w tym podkarpacki producent krzeseł Nowy Styl.

Uczestnicy spotkania zaplanowali na wrzesień br. na Podkarpaciu konferencję przybliżającą podkarpackim firmom potencjał gospodarczy Nigerii, możliwości handlowe i uregulowania formalno -prawne związane z wejściem na tamtejszy rynek. Konferencja pozwoli zdiagnozować realne zainteresowanie rynkiem nigeryjskim wśród podkarpackich eksporterów. Firmy zainteresowane współpracą na kierunku nigeryjskim mogą liczyć na wsparcie ze strony samorządu województwa.

Katarzyna Stachowicz
Kierownik Oddziału Współpracy Gospodarczej
Fot. S.Kieszkowski/K.Kasprzyk
Biuro prasowe/Kancelaria Zarządu