Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

„Szlak Maryjny (Światło ze Wschodu)”

Zaproszenie do wzięcia udziału w warsztatach pisania ikon

|
Kinga Aleksandrowicz-Kostępska

180607 warsztatyUprzejmie informujemy, że w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 Województwo Podkarpackie realizuje projekt pn. Szlak Maryjny (Światło ze wschodu), który zakłada wdrożenie spójnego zestawu działań mających na celu zachowanie dziedzictwa kulturowego, a w efekcie stworzenie nowego zintegrowanego produktu turystycznego w postaci szlaku pielgrzymkowego, opartego na sanktuariach i miejscach kultu maryjnego, który uwidoczni kulturowe, przyrodnicze, historyczne, społeczne i duchowe wartości pogranicza polsko-słowackiego organizujemy w dniach 23-30 czerwca 2018 roku w Sanoku warsztaty pisania ikon pn. „Karpacka ikona Maryjna”.

W związku z powyższym poszukujemy 10 osób z terenu województwa podkarpackiego i kraju preszowskiego objętego programem wsparcia, chętnych do uczestnictwa w 8-dniowych warsztatach, którzy pragną zdobyć lub udoskonalić swoje umiejętności w zakresie pisania ikon. Powstałe w trakcie warsztatów prace zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia „Karpaty zaklęte w drewnie”, 12 sierpnia 2018 r. w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Przewidziana jest także ich ekspozycja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego oraz w innych galeriach regionalnych jak również zamieszczenie ich fotografii na naszej stronie internetowej, stronach internetowych partnerów projektu oraz wykorzystanie w publikacjach. W ramach warsztatów zapewniamy pobyt wraz z wyżywieniem oraz materiały plastyczne niezbędne do wykonania ikon.

Zapisy w formie zgłoszenia chęci udziału w warsztatach przyjmujemy do dnia 15 czerwca 2018 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W zgłoszeniu prosimy o podanie danych kontaktowych (numer tel. oraz adres e-mail). Decyduje kolejność zgłoszeń.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Koordynatorami projektu pn. Szlak Szlak Maryjny (Światło ze wschodu) - Agatą Sarną i/lub Markiem Rainerem (tel. 17/ 747 66 21, 17/747 64 29).