logo PlByUa 250W ramach programu PL-BY-UA Województwo Podkarpackie realizuje projekt pt. Świat Karpackich Rozet – działania na rzecz zachowania kulturowej unikalności Karpat. Jednym z działań jest objazd po karpackiej części województwa podkarpackiego w dniach od 22 do 25 listopada 2018 r. Podczas objazdu grupa odwiedzi osoby z regionu specjalizujące się w kultywowaniu karpackich tradycji (kulinarnych, lutniczych, rękodzielniczych itp.) oraz miejsca kształtujące kulturowy krajobraz regionu. Czytaj więcej....

Celem objazdu jest zebranie materiału na temat odwiedzanych miejsc i osób, tj. teksty dziennikarskie ((krótka historia danej osoby/twórcy i jego pracowni, prac, otoczenia w którym pracuje, jego dokonania, np. wystawy, książki, inspiracje (na kim lub czym się wzorowali, od kogo uczyli się) i kto jest odbiorcą ich prac)), fotografie, materiał filmowy, materiał dźwiękowy, opisy krajoznawcze i etnograficzne odwiedzanych miejsc.

Osoby specjalizujące się w tworzeniu tego rodzaju materiałów mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w bezpłatnym objeździe. W zgłoszeniu należy podać rodzaj materiału, który uczestnik zobowiązuje się do wytworzenia podczas objazdu i który nieodpłatnie przekazany zostanie partnerom projektu. Materiał ten wykorzystany zostanie w mającym powstać w ramach projektu Karpackim Centrum Twórczości i Rzemiosła w Bystrem k. Baligrodu oraz na stronach www.

Zgłoszenia należy wysyłać do dnia 31.10.2018 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na podstawie przesłanych zgłoszeń wyłoniona zostanie grupa uczestników objazdu, która otrzyma szczegółowy program wyprawy.

Wysłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z uczestnictwem.

pbu logo