191001 hotellW sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów-Jasionka został otwarty hotel wybudowany przez Polski Holding Hotelowy. Holiday Inn Express Rzeszów Airport oferuje 120 pokoi w standardzie trzech gwiazdek dla 280 gości, restaurację i dwie sale konferencyjne.

Budowa trwała 13 miesięcy i kosztowała ok. 40 mln złotych. Prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu podkreślał podczas konferencji prasowej towarzyszącej otwarciu hotelu, że tak szybka realizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia i życzliwości wielu osób:

- Ten hotel nie mógłby powstać w tak krótkim czasie bez wyboru dobrego wykonawcy, a także bez dobrej pracy całego zespołu i wsparcia ze strony lokalnej społeczności. Ta współpraca była znakomita. Czułem pomoc wielu ludzi, żeby ten obiekt mógł tak szybko powstać.

Uczestniczący w otwarciu marszałek Władysław Ortyl mówił, że bardzo go cieszy uruchomienie hotelu, który był oczekiwaną inwestycją:

- Dziś jest szczęśliwy finał. Otwarcie ma miejsce w doskonałym czasie, miejscu, w dobrym terminie. Hotel na pewno będzie dobrze służył. Dziękujemy inwestorowi, bo potrzeby hotelowe w tym miejscu były od dawna. Lotnisko bez hotelu jest bowiem w pewien sposób niepełne, dzisiaj dołączamy więc do lotnisk z profesjonalnym otoczeniem – podkreślał marszałek Władysław Ortyl.

Marszałek podkreślał, że hotel ma służyć nie tylko pasażerom portu, ale także gościom i klientom pobliskiego Centrum G2A Arena oraz licznym firmom ulokowanym w sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska. Przypomniał też o kolejnej dużej inwestycji planowanej w sąsiedztwie hotelu – Podkarpackim Centrum Nauki.

- Otwarcie hotelu następuje w najlepszym z możliwych momentów w rozwoju portu lotniczego w Jasionce. Z roku na rok przybywa nam pasażerów, a z tego hotelu będą korzystali zarówno pasażerowie, jak również załogi i obsługa techniczna. Otwarcie tego hotelu sprawia, że nasze lotnisko wchodzi do grona największych lotnisk w Polsce, które mają tego typu zaplecze noclegowe – mówił z kolei Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu przypomniał jak niecałe 2 lata temu, podczas Kongresu 590, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego, Polski Holding Hotelowy podpisał umowę franczyzową z siecią IHG na budowę hotelu przy lotnisku Rzeszów-Jasionka.

- Zainteresowanie premiera inwestycją było naprawdę budujące – powiedział Gheorghe Marian Cristescu.

Holiday Inn Express to hotel stworzony z myślą o gościach biznesowych. Dysponuje nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz przestrzenią, która pozwala na integrację pomiędzy gośćmi. Strefy wspólne, zaprojektowano w całości zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi ostatniej generacji sieci hotelowej Holiday Inn Express. 120-pokojowy obiekt jest jednym z najnowocześniejszych hoteli tej klasy w Europie.

 

Monika Konopka

Daniel Kozik

Biuro prasowe UMWP