190515 piknikW minioną sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się 23 Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Jest to największe w Europie wydarzenie plenerowe o tematyce naukowej. 

W tegorocznym pikniku, którego tematem przewodnim były „Maszyny”, wzięło udział ponad 200 instytucji z Polski i zagranicy, a odwiedziło 50 tysięcy osób. Na stoiskach można było dowiedzieć się ciekawostek m.in. z zakresu robotyki, medycyny czy motoryzacji.

Na pikniku obecne było także województwo podkarpackie ze stoiskiem promującym Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

Na stoisku 5 województw polski wschodniej promowano najdłuższą trasę rowerową w Polsce – Green Velo poprzez mapy z przebiegiem szlaku oraz publikacje z atrakcjami wokół szlaku. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Wielu odwiedzających opowiadało o swoich doświadczeniach związanych z przejazdem szlakiem Green Velo, pytało o ciekawe atrakcje wokół trasy, a także o rodzaj nawierzchni.

Przy stoisku odwiedzający mogli skorzystać z kapsuły 5D, w której były wyświetlane filmy o szlaku rowerowym Green Velo. Kapsuła 5D to przede wszystkim efekty wizualne, dźwiękowe, ale także ruch, podmuchy powietrza, zapachy czy orzeźwiający letni deszcz.