logo greenvelo CopyRzeszowskie Towarzystwo Rowerowe zaprasza na Dubiecki Rajd Krajoznawczy szlakiem Green Velo. Start 3 maja 2019 o godz. 13.00 z Rynku w Dubiecku.

Dubiecki Rajd Krajoznawczy jest formą propagacji prozdrowotnego trybu życia. Ponadto w związku z terminem rajdu, przewiduje się wzięcie udziału w uroczystościach święta Konstytucji 3-go maja poprzez uczestnictwo w uroczystym złożeniu kwiatów pod pomnikami upamiętniającymi poległych w walkach o wolność ziemi dubieckiej.

Przewidujemy zwiedzanie Cerkwi z 1732 p.w. Św. Dymitra w m. Piątkowa oraz zapoznanie ze ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą „Kopaniny” jak również rezerwatem „Kozigarb”. Atrakcją dla uczestników będzie przejście po kładce nad Sanem w m. Wybrzeże oraz spływ promem w m. Sielnica. Ponadto trasa rajdu obejmuje część szlaku Green Velo prowadzącego przez miejscowości: Iskań, Tarnawka, Piątkowa, Żohatyn.

Przewiduje się podczas rajdu dwa postoje i jeden odpoczynek podczas którego zostanie wydany posiłek. Na zakończenie rajdu zostaną wręczone upominki z art. rowerowymi oraz dyplomy uczestnika rajdu.

PROGRAM

11.30-12.15 Rejestracja uczestników rajdu / Dubiecko

12.15-12.30 Uroczystości święta Konstytucji 3-go maja, złożenie wieńców, w tym informacja o projekcie poświęconym Legionistom

12.30-12.45 Instruktaż: a/ regulamin rajdu; b/ przepisy ruchu drogowego

12.45-13.00 Ustawienie kolumny marszowej

13.00 Wymarsz z Rejonu Wyjściowego (start)

 

Zapisy do 28 kwietnia 2019:

– na stronie: https://link.do/wjsFx

oraz

– e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
– tel: 889675191

 Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

PLAKAT DUBIECKO