190307 interior design awardNajbardziej designerski hotel oraz "Duma Karpat" znajduje się na Podkarpaciu.

Rozstrzygnięty został prestiżowy konkurs Interior Design Awards. To już II edycja konkursu, w którym udział biorą hotele o najciekawszych i najbardziej efektownych projektach wnętrz. W tym roku bezkonkurencyjne okazały się obiekty z południa Polski.

- Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie. Niezmiernie się z niego cieszymy, ponieważ jest to potwierdzenie tego, na czym tak bardzo nam zależy, czyli pięknych hotelowych wnętrzach i ambitnym designie – mówi Joanna Preisner, właścicielka Hotelu Bacówka Radawa & SPA****, który zajął w konkursie II miejsce. – Stworzyliśmy miejsce inspirowane stylem podhalańskim, w którym luksus nie oznacza przepychu. Złote elementy są u nas stosowane niezwykle oszczędnie, zamiast tego stawiamy na niebanalne i eleganckie rozwiązania oparte na drewnie. Cieszymy się, że znalazło to uznanie w oczach jury.

Jurorzy konkursu Interior Design Awards oceniają atrakcyjność wnętrza i jego dopasowanie do charakteru miejsca oraz unikatowość projektu. Swoją decyzję opierają na przesłanych przez uczestników zdjęciach wnętrz oraz wypełnionych formularzach zgłoszeniowych. Oprócz Hotelu Bacówka Radawa & SPA**** uznanie w oczach jury zyskał również Hotel Indigo® Krakow – Old Town oraz Niedźwiedzia Residence.

Uroczyste ogłoszenie zwycięzców konkursu odbyło się podczas gali XIV edycji targów Interior Design Forum, która miała miejsce 28 lutego w Warszawie, w Centrum Praskim Koneser.

W trakcie pierwszego Wschodnioeruopejskiego Forum Gościnności i Balneologii odbywającego się w Truskawcu na Ukrainie, Hotel Arłamów wyróżniony został odznaczeniem „Kryształowy Lotos”.

Statuetki przyznano firmom, osobom i organizacjom z krajów regionu Karpat za ich zasługi w podnoszeniu poziomu usług turystycznych w tym regionie. Hotel Arłamów uhonorowany został w kategorii „Duma Karpat”.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na zakończenie dwudniowego Forum, podczas którego dyskutowano o możliwościach rozwoju turystyki i problemach branży, która staje się główną i najbardziej dynamiczną gałęzią rozwoju w regionie Karpackim. Organizatorem wydarzenia była lwowska obwodowa administracja państwowa, Rada Miejska Truskawca, Instytut Transgranicznej Współpracy i Europejskiej Integracji oraz kompleks hotelowy Rixos-Prykarpattya.

Celem Forum było stworzenie platformy wymiany doświadczeń dla firm i osób, które zajmują się działalnością w zakresie turystyki, gościnności, rehabilitacji i balneologii w Karpackim regionie Europy Wschodniej i tym samym popularyzowanie turystyczno-rekreacyjnego potencjału tej części kontynentu. Na Forum zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnego samorządu miast-uzdrowisk, dyrektorzy i właściciele obiektów w branży hotelarskiej, rehabilitacyjnej z Ukrainy, Polski, Słowacji, Rumunii i Węgier. W wydarzeniu uczestniczyli również liczni przedstawiciele rządów tych krajów.