180704 kijowTłumy na stoisku promocyjnym i dziesiątki pytań od ukraińskich dziennikarzy na konferencji prasowej. Promocja Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo w popularnym centrum handlowym Gulliver w Kijowie okazała się ogromnym sukcesem.


W dniach 22 - 24 czerwca br., Województwo Podkarpackie wraz z przedstawicielami województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i podlaskiego promowało Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo w centrum handlowym Gulliver w Kijowie. Organizatorem i koordynatorem wydarzenia był Departament Promocji i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego wspólnie z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Kijowie.

Główną atrakcją wydarzenia było pobicie przez Krystiana Herbę rekordu Ukrainy w skokach po schodach na rowerze. Rzeszowski trialowiec i mistrz rowerowych akrobacji w asyście dwunastu kamer stacji telewizyjnych i niezliczonej liczby dziennikarzy pokonał na swoim rowerze 888 stopni w 17 minut i 10 sekund.

Już od 22 czerwca wyczyn odbił się szerokim echem wśród mieszkańców Kijowa, którzy dzięki rozpowszechnieniu przez media informacyjne o próbie pobicia rekordu Ukrainy licznie przybyli do popularnego centrum handlowego podziwiać kolejne osiągnięcie 5 krotnego rekordzisty Guinessa.

Krystian Herba był również twarzą Green Velo, co spowodowało duże zainteresowanie samym produktem turystycznym. Mieszkańcy i turyści mieli możliwość pozyskania informacji na temat Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Materiały promocyjne, mapy, gadżety cieszyły się takim samym wzięciem, jak plakaty z autografem Krystiana.

W Kijowie działają bardzo aktywnie stowarzyszenia rowerzystów, dwa razy dziennie z Kijowa do Przemyśla jeździ pociąg z możliwością przewiezienia rowerów. Dzięki temu południowo – wschodnia część trasy Green Velo stała się bardziej dostępna dla mieszkańców tej części Ukrainy. Dlatego chcemy zachęcić do aktywnego wypoczynku połączonego z możliwością poznania różnorodnych atrakcji turystycznych na tym szlaku” – mówi zastępca dyrektora Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej Maria Michur – Ziemba.


Wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem dzięki ogromnemu zaangażowaniu pana Włodzimierza Szczurka, dyrektora Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej na Ukrainie.


Dziennikarze, którzy tłumnie przybyli na konferencję prasową, jak i przedstawiciele stowarzyszeń rowerowych, którzy zagościli na stoisku promocyjnym Green Velo wyrazili chęć poznania trasy, w związku z czym, jesienią zorganizujemy study tour po podkarpackiej części Szlaku Green Velo” – zadeklarował Włodzimierz Szczurek.

Promocja odbiła sie szerokim echem w mediach ukraińskich:

depo ua

fizio ua

 

news liga

obozrevatel ua

strana ua

ulrainainform

vesti ua

news ua

https://oligarh.media/2018/06/23/polyak-iz-knigi-ginnesa-ustanovil-neobychnyj-rekord-v-kievskom-biznes-tsentre/

https://uatv.ua/polyak-kristian-herba-na-velosypedi-u-kyyevi-vstanovyv-rekord-zi-shodzhennya-na-hmarochos-foto/

http://korektno.com.ua/tag/kristian-gerba/