180308 utrecht Copy42 tysiące osób odwiedziło w dniach 2 – 4 marca br., targi turystyki rowerowej Wandelbeurs, E-bike Xperience i Bike MOTION Benelux 2018 w Utrechcie. Wśród wystawców znalazło się również Województwo Podkarpackie, które promowało atrakcje turystyczne regionu w tym Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

Podczas wystawy zwiedzający obejrzeli filmy dotyczące Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo w kapsule 5D. Ośmiominutowe seanse dostarczyły niezwykłych wrażeń i przybliżyły niezwykłe atrakcje, jakie można napotkać na rowerowej trasie. Do wyruszenia najdłuższą polską trasą rowerową zachęcał rzeszowianin Krystian Herba, pięciokrotny rekordzista Guinnessa w trialu rowerowym. Goście mogli podziwiać mistrza w pokazach akrobatyczno-rowerowych na specjalnie przygotowanej do tego powierzchni.

W dniu 2 marca 2018 r., odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano najważniejsze dane i fakty dotyczące trasy Green Velo. Swoimi doświadczeniami, wrażeniami z przebycia lubelskiego odcinka szlaku podzieli się dziennikarz Diederick van Geldrop. Odwiedzający stoisko mogli tez brać udział w quizie z nagrodami przydatnymi w trakcie wycieczek rowerowych.

Reprezentanci pięciu regionów, przez które przebiega szlak, rozdawali przewodniki, mapy i broszury promujące makroregion Polski Wschodniej oraz odpowiadali na wszystkie nurtujące pytania. Było ich bardzo dużo. Holendrzy znają już trasę i niejednokrotnie fragmentami już ją odwiedzili. Pytali o połączenia kolejowe, możliwość transportu rowerów, nawierzchnię trasy oraz noclegi.