170926 hotelZnamy koncepcję wizualną hotelu, który powstanie w pobliżu lotniska „Rzeszów-Jasionka” oraz G2A Areny. Budowa 120-pokojowego obiektu rozpocznie się w pierwszej połowie 2018 r. Nowa inwestycja spod znaku Holiday Inn Express, dołączy do grona niemal 2500 hoteli tej marki na całym świecie.

Konferencja prasowa, podczas której przestawiono koncepcję wizualną hotelu odbyła się w G2A Arenie – bezpośrednim sąsiedztwie nowej inwestycji. Wzięli w niej udział: marszałek Władysław Ortyl, dyrektor rozwoju grupy InterContinental Hotels w Polsce Miguel Martins , Adam Pilczuk - dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Chopin Airport Development, Michał Tabisz – prezes zarządu portu lotniczego „Rzeszów-Jasionka” oraz Zbigniew Halat – wiceprezes PLRzJ.

Marszałek Władysław Ortyl mówił o doskonałej lokalizacji dla tego typu inwestycji, przypominając o działaniach podejmowanych przez władze samorządowe i centralne, mające na celu poprawę infrastruktury i dostępności strefy.  

To miejsce, w którym się znajdujemy jest dedykowane do tego typu inwestycji. G2A Arena udowodniła, że taką infrastrukturę należy budować. Jak państwo widzą - budujemy i poprawiamy infrastrukturę drogową, chcemy skomunikować to miejsce budując również infrastrukturę kolejową. Na tym nie poprzestajemy. Zastanawiamy się również nad budową Centrum Nauki, nazywanego wstępnie - „Łukasiewicz”. Dlatego z niecierpliwością czekamy na oddanie hotelu, który doskonale wpisze się w krajobraz tego miejsca – powiedział Władysław Ortyl.  

Miguel Martins – przedstawiciel marki Holiday Inn mówił o rozbudowie bazy hotelowej prowadzonej przez InterContinental Hotels Group. Hotel w Jasionce, jest jednym z trzech powstających obiektów w Polsce.

Cieszy nas kontynuacja ekspansji sieci IHG na polskim rynku we współpracy z tak solidnym partnerem, jakim jest Chopin Airport Development. Marka Holiday Inn Express podnosi poprzeczkę w zakresie designu i doświadczeń gości hotelowych i jest to bardzo dobry okres na współpracę z siecią IHG powiedział Miguel Martins.

Miguel Martins mówił także o wprowadzonych przez markę rozwiązaniach nazywanych „hotelem czwartej generacji”. Wg przedstawiciela marki Holiday Inn Express, ich obiekty odpowiadają na potrzeby ludzi wychowanych w świecie nowych technologii, którzy oczekują od hoteli dostępności do wszystkich najnowszych rozwiązań technologicznych oraz wspólnych przestrzeni, co ułatwia integrowanie się z innymi gośćmi.

Potrzebę budowy infrastruktury hotelowej w pobliżu portu lotniczego i w samym sercu strefy ekonomicznej skomentował prezes lotniska „Rzeszów-Jasionka” – Michał Tabisz.

Stale rosnąca liczba pasażerów korzystających z lotniska w Jasionce i perspektywa dalszego rozwoju siatki połączeń oznaczają konieczność rozbudowy infrastruktury okołolotniskowej. Jej kluczowym elementem jest nowoczesny hotel, spełniający wymagania zarówno klientów biznesowych, jak i turystów odwiedzających Podkarpacie. Cieszę się, że będzie to obiekt należący do jednej z największych sieci hotelowych na świecie – powiedział Michał Tabisz.

Pierwsi goście zostaną przyjęci w drugim kwartale 2019 roku. Zgodnie z założeniami, około 40 procent osób korzystających z usług Holiday Inn Express będą stanowili pasażerowie Portu Lotniczego.

 

Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe UMWP