170614 morsyPonad 200 rowerzystów ze Stalowej Woli, Gorzyc, Sandomierza, Tarnobrzega, Niska Rudnika oraz innych miejscowości, bawiło się 11 czerwca na „Pikniku Rowerowym z Lodołamaczami”, który odbył się w Radomyślu nad Sanem.

Większość uczestników imprezy stanowili rowerzyści podróżujący przez Powiat Stalowowolski w ramach „5 Rodzinnego Powiatowego Rajdu Rowerowego”. A piknik przygotowany na terenie Diecezjalnego Ośrodka Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej AUGUSTIANUM w Radomyślu nad Sanem, był dla nich znakomitą okazją nie tylko do wytchnienia w podróży, ale również do doskonałej zabawy. A tę zapewnili organizatorzy imprezy – Stalowowolski Klub Morsów „Lodołamacze”.

Wbrew powszechnej opinii, morsy są aktywne nie tylko zimą, ale i latem. Gdy jest ciepło i nie ma przerębli w których moglibyśmy siedzieć, wtedy wychodzimy z wody i szukamy wyzwań na lądzie – śmieje się Tomasz Wosk, sekretarz klubu „Lodołamacze”.

Takim wyzwaniem okazał się właśnie „Rowerowy Piknik z Lodołamaczami”. Celowo zorganizowano go 11 czerwca, ponieważ właśnie tego dnia odbywała się duża cykliczna impreza dla rowerzystów – „Rodzinny Powiatowy Rajd Rowerowy”.

To rajd organizowany przez Powiat Stalowowolski, który cieszy się ogromną popularnością wśród rowerzystów. Pomyśleliśmy, że to właśnie z takimi ludźmi chcemy bawić się na naszym pikniku. Fajnie, że udało nam się znaleźć doskonałych partnerów do zorganizowania imprezy: stalowowolskie Starostwo Powiatowe, Diecezjalny Ośrodek Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej AUGUSTIANUM, który nas ugościł, no i przede wszystkim Województwo Podkarpackie, które było sponsorem wydarzenia – mówi Tomasz Wosk.

Podczas pikniku panowała wspaniała, przyjacielska atmosfera. Nie zabrakło jednak elementów rywalizacji, a to za sprawą licznych konkursów, przygotowanych przez „Lodołamaczy”. Był więc min.:, slalom na rowerze, rzut oponą, a nawet bieg w alkogoglach. Zresztą ta ostatnia konkurencja była najbardziej widowiskowa i wywoływała salwy śmiechu zarówno wśród startujących, jak i widzów.

Oprócz zmagań sprawnościowych, stalowowolskie morsy zadbały również o to, aby rowerzyści poćwiczyli również „szare komórki”.

Skoro sponsorem nagród było Województwo Podkarpackie, przygotowaliśmy więc konkurs: „Co Ty wiesz o Podkarpackiem?”. Pojawiły się więc między innymi pytania o: przemyską twierdzę, pałac w Krasiczynie, fabryki wybudowane w ramach COP, czy wysokość zapory na Jeziorze Solińskim. Jesteśmy zbudowani, ponieważ uczestnicy popisali się niezłą wiedzą. Drugi konkurs wiedzy dotyczył natomiast Wschodniego Szlaku Rowerowego „Green Velo”. I również nieprzypadkowo. Po pierwsze – piknik odbywał się pod patronatem „Green Velo”, a po drugie – jego uczestnicy dojechali na imprezę właśnie tym szlakiem, ponieważ Radomyśl nad Sanem leży na jego trasie – tłumaczy Tomasz Wosk.

Nie tylko na zwycięzców, ale w ogóle wszystkich konkursów, czekały wspaniałe nagrody ufundowane przez Województwo Podkarpackie, m.in.: pulsometry, liczniki rowerowe, rękawice, bidony i wiele innych gadżetów przydatnych podczas rowerowych wypraw.

Wspaniała atmosfera jaka panowała podczas imprezy, wskazuje na to, że piknik przygotowanych przez stalowowolskich morsów dla rowerzystów nie był ostatnim.

Tomasz Wosk