170607 warszawa19 Piknik Olimpijski to jedyna taka impreza w Polsce gdzie można było spotkać polskich medalistów olimpijskich i sportowców. Podczas tego wydarzenia promowano również najdłuższą trasę rowerową w naszym kraju.

Podczas kolejnej edycji pikniku spotkać można było m.in. Tomasza Majewskiego (2-krotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą), reprezentantki Polski w biathlonie Weronikę Nowakowską, Monikę Hojnisz i Magdalenę Gwizdoń, Czesława Langa (wicemistrz olimpijski w kolarstwie), Roberta Sycza (2-krotny mistrz olimpijski w wioślarskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej), Kajetana Broniewskiego (3-krotny olimpijczyk w wioślarstwie) oraz Panią Irenę Szewińską (7-krotna medalistka olimpijska).

Z okazji zbliżających się w 2018 roku zimowych igrzysk olimpijskich w południowokoreańskim mieście PyeongChang, podczas Pikniku w Parku Kępa Potocka na Żoliborzu, przygotowano strefę sportów zimowych „Witaj PyeongChang” m.in. z lodowiskiem, torem igelitowy do biegów narciarskich, bobslejową ścieżką startową z prawdziwym bobslejem czy małą skocznię narciarską. W trakcie Pikniku zobaczyć można było także znane już dyscypliny olimpijskie takie jak badminton, boks, lekka atletyka, łucznictwo, strzelectwo, szermierka, taekwondo, tenis, zapasy i żeglarstwo. Nowością była m.in. ścianka wspinaczkowa, która od 2016 r. jest jedną z pięciu nowych konkurencji olimpijskich.

Pośród tak wielu wspaniałych dyscyplin sportowych nie zabrakło stoiska Green Velo promującego najdłuższą trasę rowerową w Polsce. Atrakcją stoiska była kapsuła 5D, w której wyświetlane były filmy o szlaku rowerowym w otoczeniu efektów wizualnych i dźwiękowych, podmuchów powietrza, zapachów czy orzeźwiającego letniego deszczu. Przedstawiciele 5 województw Polski Wschodniej - warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego - informowali zainteresowane osoby o przebiegu szlaku i otaczających go atrakcjach turystycznych.

Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Wśród licznych pytań dot. zróżnicowania nawierzchni, miejsc noclegowych czy atrakcji turystycznych pytano o Miejsca Przyjazne Rowerzystom na szlaku. Wiele osób, głównie rowerzystów, dzieliło się i opowiadało o swoich doświadczeniach związanych ze szlakiem Green Velo.

;