Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Turystyka

Poznaj dobre biznesy na wsi

|
Kinga Aleksandrowicz-Kostępska

191018 biznes na wsiPolska wieś jest szczególnie atrakcyjna turystycznie. Współczesny wypoczynek na wsi wpisuje się w tak bardzo poszukiwane „slow life” – obecny trend powrotu do natury i zrównoważonego rozwoju. Wiele pięknych zakątków naszego kraju to wzorcowe przykłady zachowania tradycyjnego, kultywowanego od pokoleń krajobrazu kulturowego, w który wkomponowane są elementy cennego, niejednokrotnie wręcz dziewiczego środowiska przyrodniczego.

Wołoska Koliba czyli folkowe spotkania na pasterskim szlaku

|
Kinga Aleksandrowicz-Kostępska

191002 woloska 160Wraz z nadejściem jesieni kończy się sezon pasterski w Karpatach. Z tej okazji w miniony weekend w Beskidzie Niskim odbył się redyk jesienny. Tradycyjnemu osadowi, czyli powrotowi owiec z wypasu, towarzyszyły koncerty z muzyką pogranicza, jarmark rękodzieła oraz degustacja lokalnych produktów serowarskich.

Hotel Holiday Inn Express Rzeszów Airport już działa!

|
Michał Mielniczuk

191001 hotellW sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów-Jasionka został otwarty hotel wybudowany przez Polski Holding Hotelowy. Holiday Inn Express Rzeszów Airport oferuje 120 pokoi w standardzie trzech gwiazdek dla 280 gości, restaurację i dwie sale konferencyjne.

Polska - zobacz więcej - weekend za pół ceny! Ruszyły zapisy

|
Kinga Aleksandrowicz-Kostępska
190926 Weekend 160Ruszyły zapisy do siódmej edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Jesienna edycja odbędzie się w weekend 22-24 listopada. Ta coraz bardziej popularna akcja po raz pierwszy będzie promowana także zagranicą.
 

Wsparcie na zrównoważony rozwój turystyki

|
Kinga Aleksandrowicz-Kostępska

comission

Komisja Europejska poinformowała o inicjatywie utworzonej w ramach Programu Prac COSME 2019 „Wspieranie zrównoważonego rozwoju turystyki i potencjału Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) turystycznych poprzez współpracę transnarodową i wymianę wiedzy”.