180622 zieloneSamorządowcy z terenu województwa podkarpackiego spotkali się w Urzędzie Marszałkowskim by wziąć udział w seminarium ZIELONE MIASTO, którego tematem przewodnim była zieleń miejska.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonała Maria Kurowska, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Pani Marszałek zwróciła uwagę na istotną rolę zielonych tereny we współczesnym świecie. Podkreśliła również, że Samorząd Województwa bierze czynny udział w akcjach nasadzania drzew wspierając m.in. środowisko pszczelarskie. Na zakończenie dodała, że w roku bieżącym na terenie województwa odbędzie się akcja sadzenia 100 drzew i tworzenia żywych pomników upamiętniających 100–lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zaproszeni goście mogli wysłuchać prelekcji m.in. o ogromnej roli zieleni i jej praktycznych funkcjach, o drzewach w przestrzeni publicznej, co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie zieleni, właściwym doborze i sadzeniu, pielęgnacji i polecanych gatunkach do warunków miejskich.

Seminarium zorganizowała Agencja Promocji Zieleni oraz Związek Szkółkarzy Polskich. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.


Agnieszka Leniart
Departament Ochrony Środowiska

 

 

 

 

.