logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Ochrona środowiska w regionie

wrota-srodowisko

Kampania edukacyjna w zakresie odnawialnych źródeł energii była po raz trzeci wydarzeniem towarzyszącym Targom Budowlanym, które odbyły się w dniach 17 – 19 kwietnia 2015 r. w Regionalnym Centrum Sportowo – Widowiskowym „Podpromie”. Głównym jej celem było „zaznajomienie” społeczeństwa z tematyką energetyki odnawialnej oraz efektywności energetycznej. Kampania stała się wydarzeniem cyklicznym, gdyż z roku na rok rośnie zainteresowanie społeczeństwa tą problematyką. Potrzebna jest zatem większa dostępność do wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii gdyż odwiedzający Targi chcą wiedzieć coraz więcej, zaś rolą Samorządu Województwa jest prowadzenie działań edukacyjnych w tym zakresie.

W trakcie kampanii edukacyjnej, w dniu 17 kwietnia 2015 r. odbyła się konferencja pt.: „Energooszczędność i instalacje OZE w budownictwie”, którą otworzył Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Lucjan Kuźniar. Konferencja w głównej mierze opierała się na zagadnieniach związanych z budownictwem energooszczędnym i pasywnym, technologiach oze w budownictwie, możliwościach finansowania budownictwa niskoenergetycznego oraz źródeł finansowania oze. Prelekcje wygłosili m.in. przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej, Atmopomiar Sp. z o.o. oraz Podkarpackiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o.Ponadto na Targach, Województwo Podkarpackie dysponowało własnym stoiskiem, na którym można było porozmawiać z ekspertami z Podkarpackiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o. na temat OZE oraz jak uzyskać dotację, czy warto budować energooszczędnie, jak obniżyć koszty użytkowania energii, a także ile środków wydać na ten cel, itd. Ponadto każdy zainteresowany mógł otrzymać bezpłatnie materiały informacyjno – edukacyjne tj. broszurki informacyjne, wersję elektroniczną dokumentu pn.: „Wojewódzki Program Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii dla Województwa Podkarpackiego” oraz gadżety promujące odnawialne źródła energii. Na stoisku odbywała się także emisja filmu edukacyjnego pt. „Podkarpackie OZE”.

Na przeprowadzenie kampanii edukacyjnej w zakresie odnawialnych źródeł energii Samorząd Województwa Podkarpackiego otrzymał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Departament Rolnictwa,
Geodezji i Gospodarki Mieniem
Fot. Podkarpacka Agencja Energetyczna Sp. z o.o. w Rzeszowie

 

Statystyka

Odwiedza nas 724 gości oraz 0 użytkowników.