logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Sport w regionie

wrota-spor

190509 halaPonad 3000 kibiców będzie mogło oglądać sportowe widowiska w nowej hali sportowej w Mielcu. Dziś w obecności wiceminister sportu Anny Krupki wmurowano akt erekcyjny. W uroczystości wziął udział marszałek Władysław Ortyl.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na budowę tego obiektu ponad 30 mln zl. Anna Krupka dziękowała dziś wszystkim, którzy byli współtwórcami tego projektu.

– To będzie nowoczesny obiekt, dlatego cieszę się,  że ministerstwo uczestniczy w tej inwestycji. To jedno z największych dofinansowań jakie przyznaliśmy na tego typu obiekty – podkreślała Anna Krupka.

Marszałek Władysław Ortyl zaznaczył, że Mielec potrzebuje obiektu nowoczesnego, na miarę XXI wieku.

Bardzo ważna jest budowa obwodnicy, nowego mostu i wiaduktu, ale to nie wszystko. Mielec musi mieć nowy, nowoczesny obiekt wybudowany od podstaw. Trzeba powiedzieć jedną rzecz - to był spór miedzy małą halą, niedostosowaną do warunków i standardów, na których można rozgrywać zawody ogólnopolskie i międzynarodowe a halą, która to spełnia. Cieszę się, ze budowę właśnie takiej hali dziś inaugurujemy. Dziękuję za przychylność dla tej inwestycji ministrom Witoldowi Bańce, Annie Krupce i Jarosławowi Stawiarskiemu. Olbrzymią rolę w staraniach o to dofinansowanie odegrał europoseł Tomasz Poręba. Tę trudną, ale odważną decyzję podjął pan prezydent Fryderyk Kapinos, który podpisał umowę z dzisiejszym wykonawcą – podsumował marszałek Władysław Ortyl.

- To prawda, że ta inwestycja rodziła się w bólach, były różne koncepcje, zmieniały się okoliczności. Nie ma co do tego wracać, teraz trzeba zrobić wszystko, aby obiekt powstał, aby służył sportowcom wyczynowym, jak i dzieciom i młodzieży, oraz mieszkańcom naszego miasta, którzy będą spędzać czas podczas emocjonujących rozgrywek – powiedział prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Miejski samorząd jest inwestorem. Hala będzie kosztować 136 milionów złotych. Wykonawcą jest konsorcjum firm: Mosty Łódź S.A. (lider) oraz Balzola Polska Sp.z.o.o, Construcciones y Promociones Balzola S.A. (partnerzy).

Zaproszeni goście złożyli podpisy na akcie erekcyjnym, który włożono do specjalnej tuby i w równie symboliczny sposób wmurowany przez zaproszonych gości.

- Znakiem rozpoznawczym Mielca zawsze była praca z młodzieżą. Podobnie jest teraz, a powstanie nowej hali znacznie poprawi warunki do trenowania. Pamiętam otwarcie poprzedniej hali, liczę, że zobaczę otwarcie tej nowej – powiedział Edward Kazimierski, były prezes Stali Mielec, człowiek legenda, który zarządzał klubem w latach 1968-84.

Tekst i foto

Tomasz Leyko

Rzecznik Prasowy UMWP

msit logo
NOWE PROGRAMY MINISTERSTWA na rok 2014

Statystyka

Odwiedza nas 826 gości oraz 0 użytkowników.