logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Sport w regionie

wrota-spor

Bardzo cieszę się, że ta ważna impreza dla przedstawicieli Polonii z całego świata jest organizowana właśnie na Podkarpaciu. To dl nas wyróżnienie i wyzwanie organizacyjne - powiedział podczas konferencji prasowej, poświęconej XII Światowym Zimowym Igrzyskom Polonijnym marszałek Władysław Ortyl. Nasz region od lat blisko współpracuje z Polonią, chociażby z racji  festiwalu zespołów folklorystycznych, który już ponad pół wieku organizowany jest w naszym regionie. To dla nas także test przed kolejnymi wielkimi wydarzeniami o światowej randze, które w tym roku organizujemy. Mówię oczywiście o otwarciu Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów, które odbędzie się 17 marca oraz o Forum Polonii Amerykańskiej, które będzie gościć w Rzeszowie w ostatnim tygodniu lipca. Igrzyska tuż, tuż – czekamy na gości – podkreślał marszałek Oryl.

Światowe Igrzyska rozpoczynają się 27 lutego, galą otwarcia, która transmitowana będzie przez TVP Polonia na cały świat. Galę otwarcia poprowadzą Przemysław Babiarz i Agata Konarska. Rywalizacja  sportowa rozpoczyna się z kolei 29 lutego. Igrzyska zostaną rozegrane aż w ośmiu dyscyplinach sportowych: biathlon (biegi indywidualne i sprinterskie), narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, snowboard, nordic walking, hokej na lodzie, short-track i wielobój łyżwiarski – o szczegółach imprezy mówiła podczas konferencji wicemarszałek Maria Kurowska.  

Poniżej zamieszczamy dla Państwa wypowiedzi marszałka Władysława Ortyla i wicemarszałek Marii Kurowskiej z konferencji prasowej poświęconej XII Światowym Zimowym Igrzyskom Polonijnym, która odbyła się 25 lutego 2016 roku, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.  

Wyniki rywalizacji i bieżące informacje na temat XII Światowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich będą na bieżąco muzupełniane na stronie internetowej poświęconej igrzyskom – http://www.igrzyskazimowe.wspolnotapolska.org.pl

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Foto Michał Mielniczuk
Video Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP

msit logo
NOWE PROGRAMY MINISTERSTWA na rok 2014

Statystyka

Odwiedza nas 555 gości oraz 0 użytkowników.