Otwórz/zamknij mapę strony

logo woj dla sportu1024x685Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza dodatkowy nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na realizację działań w ramach zadania mającego na celu podnoszenie poziomu sportowego zawodników Województwa Podkarpackiego w 2021 roku. Wnioski należy składać od 20 października do 3 listopada 2021 r.

Miniatura artykułuPodtrzymujemy deklarację naszego wsparcia dla budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Czekamy jednak na konkretne wyliczenia, ile tak naprawdę ta inwestycja będzie kosztować – powiedział podczas konferencji prasowej zorganizowanej w rzeszowskim ratuszu dotyczącym przygotowań do rozpoczęcia procedury budowy.

E42976E3 E732 4E15 868E 941FCB2C724BDo Narodowego Dnia Sportu pozostał miesiąc! Bezpłatne treningi w całym kraju już 19 września. Jednak przygotowania warto rozpocząć już wcześniej, dlatego organizatorzy proponują Wielką Rozgrzewkę, w której udział może wziąć każdy mieszkaniec i mieszkanka Polski!

200525 antigaTrener Developresu Rzeszow Stephane Antiga przekazał na ręce marszałka Władysława Ortyla jeden ze srebrnych medali zdobytych w minionym, skróconym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet.

JaskulaJako pierwszy Polak i trzeci żeglarz na świecie samotnie i bez zawijania do portów okrążył Ziemię. Związany z Podkarpaciem żeglarz pobił tym samym ówczesny rekord świata w długości samotnego przebywania na morzu. Dokonał tego na jachcie „Dar Przemyśla”, którym 12 czerwca 1979 roku wyruszył w samotny rejs z portu w Gdyni. Wyprawa trwała 344 dni i zakończyła się 20 maja 1980 roku.

200131 gallW Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbyła się uroczysta gala podczas której wręczone zostały coroczne nagrody i stypendia województwa podkarpackiego dla najlepszych sportowców, trenerów oraz działaczy sportowych.

190924 ultramaratonWicemarszałek Piotr Pilch uhonorował pamiątkowymi dyplomami podkarpackich biegaczy, którzy ukończyli elitarny Ultra-Trail du Mont-Blanc - jeden z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie - i przebiegli 171 km! To Katarzyna Żebrakowska i Paweł Dybek – mieszkający na Podkarpaciu pasjonaci nie tylko biegania.

- Bardzo się cieszę się, że mogę w imieniu zarządu województwa pogratulować sportowych sukcesów, uhonorować je oraz wyrazić naszą wdzięczność za dostarczane emocje – mówił wicemarszałek Piotr Pilch w czasie spotkania ze sportowcami nagrodzonymi przez Zarząd Województwa Podkarpackiego za osiągniecia w swoich dyscyplinach.

190522 siara

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego