logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

logo NEREUSZ przyjemnością przedstawiamy pierwszy z 5 filmów promocyjnych Copernicus4Regions, które zostały wyprodukowane przez Stowarzyszenie NEREUS we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną i Komisją Europejską.

logo NEREUSUczestnikami konferencji byli m.in. przedstawiciele Europejskiej Agencji Kosmicznej i stowarzyszenia NEREUS - Sieci Regionów Europejskich Wykorzystujących Technologie Kosmiczne, skupiającej 26 regionów Unii Europejskiej, specjalizujących się w badaniach i produkcji związanej z lotnictwem i kosmonautyką.

logo NEREUSPodczas Walnego Zgromadzenia Sieci Regionów Europejskich Wykorzystujących Technologie Kosmiczne NEREUS, które odbyło się w Brukseli 14 maja br., Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl został wybrany do Zarządu NEREUS.

logo NEREUSPragniemy poinformować, że został uruchomiony serwis Copernicus Research and User Support Service, oferujący bezpłatny dostęp do potężnych platform ICT służących do przetwarzania danych i opracowywania rozwiązań technicznych dostosowanych do potrzeb użytkownika. Portal zapewnia również dedykowany Helpdesk z zakresu spersonalizowanej pomocy, jak również organizację szkoleń oraz seminariów internetowych. Usługa RUS skierowana jest do organizacji sektora publicznego oraz podmiotów sektora prywatnego UE. Dane zgromadzone w serwisie Copernicus, mogą być wykorzystane do przeprowadzania badań lub działania dydaktyczne. Szczegóły dotyczące serwisu (Copernicus Research and User Support Service) znajdują się na stronie podanej poniżej. https://rus-copernicus.eu/portal/ 

logo NEREUSWśród celów województwa wymienionych w ustawie o samorządzie województwa wskazano m.in. kreowanie rozwoju regionu. Cel ten jest realizowany m.in. przez pobudzanie aktywności gospodarczej oraz podnoszenie konkurencyjności i nnowacyjności gospodarki województwa zgodnie z przyjętą przez Sejmik Województwa Podkarpackiego w dniu 26 sierpnia 2013 r. Strategią Rozwoju Województwa Podkarpackie 2020.