logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Sala widowiskowa Domu Kultury w Baranowie Sandomierskim zupełnie zmieni swoje oblicze. Stanie się tak dzięki wsparciu finansowemu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Dziś stosowną uchwałę podpisali burmistrz Baranowa Marek Mazur i marszałek Włądysław Ortyl.

Projekt będzie realizowany w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tarnobrzeg w gminach Baranów Sandomierski i Gorzyce. Celem jest podniesienie atrakcyjności kulturalnej wspomnianych gmin. Całość opiewa na kwotę 4,89 mln zł, z czego dofinansowanie to 3,9 mln zł kosztów kwalifikowanych. Liderem projektu jest gmina Baranów Sandomieerski. Tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury zyska nowowczesny wystrój i wyposażenie Sali widowiskowej. Ale to nie wszystko. Projekt przewiduje też przebudowę Domu Kultury we Wrzawach w tym izolację i ocieplenie fundamentów oraz przebudowę instalacji elektrycznej i CO), zakup wyposażenia do budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzaycach oraz Domu Kultury we  Wrzawach a także prace remontowe w zabytkowym kościele w Ślęzakach.

Cieszę się, że jest to projekt realizowany w ramach nowego mechanizmu jakim jest Miejski Obszar Funkcjonalny. Te działania bardzo dobrze współgrają. Gmina Baranów bardzo dobrze współpracuje z Urzędem Marszałkowskim i umiejętnie korzysta ze środków pomocowych – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

O innych inwestycjach oraz o dalszych planach rozwoju gminy mówił również burmistrz Marek Mazur, a także zastępca wójta Gorzyc Lucyna Matyka.

tekst/fot
Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 681 gości oraz 0 użytkowników.