logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Nauka to nie tylko wkuwanie wzorów i definicji. Przekonali się o tym uczestnicy VI Mieleckiego Festiwalu Nauki „Leonardo”. Impreza odbyła się w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania, w ramach cyklu „Drzwi otwarte funduszy europejskich”. Centrum powstało przy dużym wsparciu finansowym z Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-13.

Urząd Marszałkowski, który patronuje  imprezie, podczas I dnia festiwalu reprezentował wicemarszałek Wojciech Buczak oraz dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Adam Hamryszczak. 
Podczas oficjalnego otwarcia podpisano porozumienie na mocy którego PZL Mielec obejmie  patronatem kształcenie uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu na kierunku Technik mechanik dla przemysłu lotniczego. Małgorzata Kawalec z Wojewódzkiego Urzędu Pracy przedstawiła założenia RPO WP w obszarze projektów dedykowanych szkodnictwu zawodowemu oraz programowi „Cyfrowa Szkoła”. 
Przed południem w specjalnie zorganizowanych warsztatach brali udział uczniowie mieleckich szkół. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska związane tematycznie z lotniskiem: symulator lotów, modele samolotów oraz rakiet. Od 14.00 wstęp na festiwal był wolny. Podobnie w sobotę z nauką będą mogli obcować już wszyscy mielczanie. RCTNTW przy ul. Wojska Polskiego 2B zaprasza  od godziny 10.00 do 14.00. 
Szczegóły na stronie internetowej: www.festiwal6.ckp.edu.pl/


Tomasz Leyko

Statystyka

Odwiedza nas 689 gości oraz 0 użytkowników.