logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Odpowiedź na to pytanie padło podczas konferencji „Interim management – innowacyjne rozwiązanie dla firmy i menedżera”. W spotkaniu tym wziął udział marszałek Władysław Ortyl, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem, podobnie jak Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Interim Managers – organizacja skupiająca interim managerów. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Interim Manager to człowiek , który doradzi (czyli konsulting), wykona projekt i będzie odpowiadał za jego realizację. Zwykle jest to osoba spoza firmy, żeby mogła z dystansem spojrzeć na to z co dzieje się w danym dziale czy sektorze, który w przekonaniu władz firmy wymaga zmian. Krótko mówiąc - Interim  Manager ma uzdrawić firmę. W Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii to rozwiązanie działa od prawie 30 lat, a np. w Wielkiej Brytanii około 30 procent urzędów państwowych zatrudnia Interim Managerów.

Marszałek był również pytany czy widzi konieczność znalezienia takiej osoby w urzędzie. 

Jest to ciekawe rozwiązanie. Myślę, że warto się nad tym zastanowić. Szczególnie przy unijnych projektach panuje biurokracja. Warto aby ktoś spojrzał na to z zewnątrz,  żeby nie popadać  w rutynę biurokracji – tłumaczył marszałek.

W trakcie spotkania swoimi doświadczeniami dzielili się eksperci w tej dziedzinie. Wśród nich był m.in. David Tylor reprezentujący brytyjski Institute of Interim Management oraz zarządu Monika Buchajska-Wróbel ze Stowarzyszenia Interim Managerów w Polsce.

 

Tomasz Leyko
rzecznik prasowy UMWP
fot. Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 521 gości oraz 0 użytkowników.