180802 ardanowskiMinister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski przebywa z wizytą na Podkarpaciu. W Jasionce spotkał się z nim marszałek Władysław Ortyl.

Rozmowa dotyczyła sytuacji producentów rolnych w Polsce i na Podkarpaciu. Minister mówił o formach pomocy dla rolników, którzy mogą się o nią ubiegać po oszacowaniu strat w uprawach spowodowanych suszą. Szacowaniem mają się zająć komisje, specjalnie powołane do tego celu przez właściwego wojewodę.

Minister mówił także o rosnącym zapotrzebowaniu na wołowinę. Marszałek przedstawił założenia programu Podkarpacki Naturalny Wypas, potwierdzając szacunki ministerstwa, zwracając jednocześnie uwagę na popularność hodowli bydła simentalskiego.

W rozmowie uczestniczyli także: wojewoda Ewa Leniart, poseł Kazimierz Gołojuch, poseł Mieczysław Miazga oraz dyrektor PODR w Boguchwale Robert Pieszczoch.

Minister podczas wizyty w regionie odwiedzi m.in. Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielicach.

Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe UMWP