170905 pszczolyW Przeworsku odbyły się uroczystości jubileuszowe związane z 60-leciem istnienia Koła Pszczelarzy. Samorząd województwa reprezentował członek zarządu Lucjan Kuźniar, który wręczył pszczelarzom pamiątkowy grawer.

W obchodach udział wzięli również Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel oraz przedstawiciele kół pszczelarzy w Jarosławiu, Tuchowie i Wiązownicy. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele oo. Bernardynów w Przeworsku. W homilii Gwardian klasztoru o. Izajasz Styczyński zwrócił uwagę na znaczenie pszczoły w życiu człowieka oraz jej symbolikę biblijną. Na zakończenie mszy, nastąpił podniosły akt uhonorowania sztandaru przeworskiego koła Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa.

Po mszy świętej, poczty sztandarowe, zaproszeni goście i pszczelarze udali się do skansenu Pastewnik. Część oficjalna rozpoczęła się w alejce pamięci zmarłych pszczelarzy. Prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Jarosławiu Jerzy Kosiński oraz Członek Zarządu Lucjan Kuźniar wręczyli odznaczenia pszczelarskie. Wśród wyróżnionych był Burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, który otrzymał Srebrną Odznakę Pszczelarską.

Na zakończenie uroczystości jubileuszowych posadzono „Lipę pamięci” poświęconą pszczelarzom – obrońcom ojczyzny i odbudowującym kraj ze zniszczeń wojennych.