W urzędzie marszałkowskim gościły dzieci ze szkół podstawowych regionu wraz z nauczycielami oraz opiekunami. Powodem tej wizyty było rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod nazwą: „Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa”.

Organizatorem głównym Konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenie Społecznego, zaś współorganizatorem Państwowa Inspekcja Pracy.

Wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych uczestników konkursu powitał w imieniu samorządu województwa wicemarszałek Bogdan Romaniuk, który przyznał również  dodatkowe wyróżnienie i nagrodził  kilkoro z dzieci: Gabrielę Kuklę SP w Chałupkach

Igora Bułę SP w Piwodzie, Aleksandrę Knap ZS w Lubatówce, Kacpra Królikowskiego ZS w Lubatówce, Huberta Kosiarskiego SP Srogów Górny oraz Konrada Krempę SP Borki Nizińskie.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstw rolnych.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem . Do komisji konkursowej w składzie której zasiadał również przedstawiciel Urzędu Pan Adam Skiba – zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa Geodezji i Gospodarki Mieniem, wpłynęło 1254 zgłoszeń z  206 szkół podstawowych z terenu całego województwa.

Spośród prac plastycznych, które zachwycały kolorami, pomysłowością oraz  technikami wykonania, trudno było wybrać te najlepsze. Wyróżnionych zostało aż 41 prac.

Wyłoniono trzech laureatów w kategorii wiekowej od 0 do IIII klasy.

1 miejsce Wojciech Buła klasa I Zespół Szkół w Piwodzie

2 miejsce Wojciech Marek klasa II Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamionce

1 miejsce Klaudia Dul, klasa 0 - Zespół Szkół w Woli Raniżowskiej

 

W kategorii wiekowej od klas IV do VI zwyciężyli:

1 miejsce Emilia Kida , Klasa VI Szkoła Podstawowa w Majdanie Sieniawskim

2 miejsce Gabriela Jużkiewicz, Klasa IV Szkoła Podstawowa Nr 12 w Dębicy

3 miejsce Magdalena Szewczyk, klasa IV Zespół Szkół Publicznych w Straszęcinie

 

Wszystkie dzieci otrzymały upominki i nagrody ufundowane przez sponsorów:

KRUS, PUW, UMWP,  PODR, PIP oraz urzędy gmin i szkoły.

 

PEŁNA GALERIA
https://drive.google.com/open?id=0ByKJu_8LWjZIc2pVSWUybTN1d1k

 

Katarzyna Tymuła
Departament Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem UMWP
fot. Michał Mielniczuk/BP UMWP