logo

 

W dniach 22-24 listopada br. w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis w Jasionce odbyła się piąta edycja wydarzenia pn. Startup Weekend Rzeszów, którego organizatorem była rzeszowska firma HugeTECH sp. z o.o.

 

Startup Weekend to międzynarodowe wydarzenie odbywające się co weekend w różnych miastach na całym świecie, organizowane przez lokalne społeczności startupowe. Ideą wydarzenia jest łączenie ludzi w celu stworzenia nowych rozwiązań, produktów, usług i firm. Uczestnikami są osoby z trzech segmentów: pomysłodawca, grafik oraz programista, którzy tworzą zespoły, by w ciągu 54-godzinnej pracy pod opieką mentorów od podstaw zbudować założenia dla swoich projektów. Dzięki różnorodności specjalizacji ekspertów, uczestnicy mogą korzystać z doradztwa w zakresie m. in. budowania modelu biznesowego, analizy rynku klientów, marketingu oraz możliwości pozyskania środków na rozwój projektu. W ostatni dzień wydarzenia zespoły prezentowały założenia swoich projektów publiczności oraz sędziom.

Jury jako zwycięzcę 5. edycji Startup Weekend Rzeszów wybrało projekt mający na celu stworzenie aplikacji i chatbota pośredniczącego w komunikacji na linii rodzic – szkoła, wyróżnienie otrzymał projekt inteligentnej wagi połączonej z aplikacją, umożliwiającej realizację idei zero waste. Pozostałe projekty, które powstały podczas tegorocznej edycji Startup Weekendu to: samoobsługowe studio do trenowania wokalu, platforma zakupowa dla branży drzew ozdobnych i owocowych, projekt wykorzystania papiermacji - animacji na papierze w produkcji m.in. kartek okolicznościowych, panel dotykowy w blacie kuchennym, aplikacja usprawniająca organizację pracy w restauracji, projekt umożliwiający połączenie druku 3D z elementami metalowymi, platforma do kompleksowej organizacji eventów online.

Województwo Podkarpackie było partnerem Startup Weekend Rzeszów. Udział Województwa w wydarzeniu był finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020.

 

Tekst: Dariusz Pawłowski, Oddział Współpracy Gospodarczej UMWP

Foto: HugeTECH