ISM Header Startseite 974x285 974x285W dniach 27-30.01.2019 r. w Kolonii odbyła się 49 edycja Międzynarodowych Targów Słodyczy i Przekąsek ISM. Targi zrzeszające firmy z branży słodyczy, przekąsek słodkich i słonych to największe i najważniejsze tego typu wydarzenie na świecie. Od lat przyciągają tysiące wystawców i zwiedzających ze wszystkich kontynentów.

W tym roku na powierzchni wystawienniczej wynoszącej 120 000 m² zaprezentowało się łącznie 1 661 wystawców z 76 krajów (210 wystawców z Niemiec i 1 451 wystawców z zagranicy, tj. 87%). Tegoroczna edycja targów była rekordowa dla polskich wystawców, obecnych w liczbie 77 firm. Targi zwiedziło około 38 000 odwiedzających z ponad 140 krajów. Byli to głównie przedstawiciele sieci handlowych i hurtownicy. ISM to dla nich najlepsza okazja, by w jednym miejscu zobaczyć nowości, które w ostatnich miesiącach pojawiły się w branży oraz by zaobserwować trendy panujące na światowych rynkach.

W tym roku po raz pierwszy Województwo Podkarpackie stworzyło swoim rodzimym firmom możliwość zaistnienia na targach i zapromowania swoich produktów na wspólnym stoisku Województwa Podkarpackiego. Do ich grona należeli: Cukiernicza Spółdzielnia „Roksana”, YANKO Sp. z o.o., Konrad Kurcz MAC-POL oraz F.P.C. „SAN” – PAJDA Sp. z o.o.

Udział Województwa oraz podkarpackich przedsiębiorców w wydarzeniu współfinansowano ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020.


 

 

Tekst / foto: Paweł Tarnawski


Oddział Współpracy Gospodarczej