czołówka
Pracownicy Wydziału Handlowego Ambasady Austrii w Warszawie oraz Austriackiego Biura Współpracy Gospodarczej w Krakowie odwiedzili Województwo Podkarpackie.

Wizyta dziesięcioosobowej delegacji dyplomatów, której przewodniczył Pan Karl Schmidt – Radca Handlowy Ambasady Austrii, rozpoczęła się od udziału w Kongresie TSLA Expo poświęconego motoryzacji. Kongres TSLA był okazją do rozmów z Panem Manfredem Kainzem - Konsulem Honorowym RP w Graz ze Styrii - regionu partnerskiego Województwa Podkarpackiego w Austrii, który również przebywał na Podkarpaciu.

 

Następnie austriacka delegacja odwiedziła Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis i działające tam start-upy (Cadway Automotive i Skala) oraz zakład produkcyjny Borg-Warner. Gospodarzem spotkania w Aeropolis był Pan Piotr Zawada – prokurent Zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Wizyta w Aeropolis obejmowała prezentację potencjału gospodarczego Województwa Podkarpackiego przygotowaną przez Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera przy Urzędzie Marszałkowskim oraz prezentację oferty PPNT Aeropolis przygotowaną przez Centrum Obsługi Inwestora RARR.

Wśród członków delegacji byli przedstawiciele Advantage Austria. Organizacja obecna w ponad 70 państwach, oferuje nawiązywanie kontaktów handlowych firmom austriackim, wspiera w wyborze właściwego dostawcy i partnera biznesowego oraz udziela wyczerpujące informacje na temat potencjalnej lokalizacji prowadzenia biznesu.

Popołudniowy program objął wizytę w zamku i powozowni w Łańcucie, która jest większa od tej przy wiedeńskim pałacu Schönbrunn. Delegację czekała również wizyta w rzeszowskim przedstawicielstwie salzburskiej firmy Zaltech.

Weekend dyplomaci spędzili aktywnie w Bieszczadach, a w programie znalazł się spacer po zaporze w Solinie, zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz wizyta na obchodach Światowego Dnia Turystyki w Przemyślu. 


 

 

Tekst: Mariusz Stec

Foto: RARR
oraz Mariusz Stec
Oddział Współpracy Gospodarczej