IMG 1740
Summer Fancy Food Show w Nowym Jorku to największy spożywczy salon wystawowy w Stanach Zjednoczonych, gdzie sprzedawcy i kupcy z wszystkich stron świata spotykają się przy barwnych i bogatych stoiskach wystawienniczych.

W tym roku po raz pierwszy Województwo Podkarpackie stworzyło swoim firmom możliwość zaistnienia i zapromowania tam swoich produktów. Stoisko mieściło się w polskiej alejce w otoczeniu innych rodzimych firm. Summer Fancy Food to dziesiątki tysięcy odwiedzających, setki odbytych spotkań, które przekładają się na konkretne propozycje handlowe.

Tragom towarzyszyła również promocja województwa podkarpackiego w Konsulacie Generalnym w Nowym Jorku, gdzie zgromadzeni goście nie tylko mieli możliwość wysłuchania prezentacji województwa, ale również spróbowania lokalnych specjałów naszej kuchni. W spotkaniu uczestniczyły zaproszone firmy – amerykańscy dystrybutorzy i handlowcy zainteresowani kooperacją. Gości podejmował Maciej Golubiewski, Konsul Generalny RP w Nowym Jorku. Do zebranych przemawiała również Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Bożena Wróblewska oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Jacek Bogucki.

Udział Województwa Podkarpackiego w wydarzeniu współfinansowano ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020.

foto/text. Katarzyna Stachowicz
Oddział Współpracy Gospodarczej