180620 bwlW Jasionce wystartowała czwarta edycja Kongresu Business Without Limits. To spotkanie przedstawicieli świata biznesu, nauki i administracji. Podczas wydarzenia obchodzona jest też druga rocznica otwarcia Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena.

Kongres rozpoczęły wystąpienia gospodarzy i zaproszonych gości. Głos zabrał m.in. Stanisław Kruczek, który reprezentował samorząd województwa. Członek zarządu odczytał list od marszałka Władysława Ortyla, w którym marszałek podkreślał jak wielkie znaczenie dla całego regionu miała budowa centrum:

- Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego G2A Arena, wypełniło lukę w ofercie miasta i województwa w zakresie organizacji dużych, profesjonalnych wydarzeń. Dzięki CWK zyskaliśmy nowy potencjał i możliwości rozwoju w sektorach, które wcześniej były dla nas niedostępne. To między innymi przemysł spotkań – napisał w liście do uczestników kongresu marszałek Ortyl.

Wicewojewoda Lucyna Podhalicz zwracając się do uczestniczących w kongresie przedsiębiorców mówiła o kierowanych do nich wsparciu rządu, dzięki któremu są podstawy do konkurencyjności polskiej gospodarki i jej wzrostu.

Poseł Wojciech Buczak, który wcześniej był wicemarszałkiem województwa, podkreślał znaczenie inwestycji w Jasionce dla całego regionu, mówiąc, że CWK jest „sprężyną rozwojową” Rzeszowa i województwa podkarpackiego.

Kamil Szymański – prezes G2A Arena, zachęcał do odwiedzenia strefy innowacji, w której prezentują się podkarpackie klastry.

W kongresie uczestniczył również Jerzy Cypryś – przewodniczący sejmiku, obecny był także prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Nie zabrakło też przedsiębiorców – Bartosz Skwarczek prezes G2A.com mówił o tym jak od start-upa przejść do firmy o globalnym zasięgu.

Podczas dwóch dni kongresu goście będą mogli uczestniczyć w dyskusjach, które są podzielone na bloki tematyczne. Pierwszy z nich dotyczył 100 lat polskiej gospodarki i wziął w nim udział członek zarządu Stanisław Kruczek, który wraz z innymi panelistami mówił o roli miast i regionów w rozwoju gospodarczym państwa.

Pierwszy dzień kongresu zakończy uroczysta gala z okazji 2 lat działalności G2A Arena, podczas której gwiazdą wieczoru będzie Future Folk. Podczas kongresu można również obejrzeć stoiska wystawowe podkarpackich miast i przedsiębiorstw.

Udział Województwa Podkarpackiego w wydarzeniu współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej – EFRR, w ramach projektu „Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego” realizowanego w ramach RPO WP 2014-2020, oś priorytetowa I. Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, Działanie 1.3. Promowanie przedsiębiorczości.

Galeria 1

Galeria 2

Galeria 1/tekst - Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP
Galeria 2 - Bartosz Czarnecki
Oddział Współpracy Gospodarczej