logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

Forum Agenti 2018
Województwo Podkarpackie zaprasza przedsiębiorstwa z regionu do udziału w Targach pn. Forum Agentów, organizowanych w Mediolanie w dniach 22-23 listopada 2018 r. W przedsięwzięciu mogą uczestniczyć małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające siedzibę i prowadzące działalność w Województwie Podkarpackim.

czołówka
Pracownicy Wydziału Handlowego Ambasady Austrii w Warszawie oraz Austriackiego Biura Współpracy Gospodarczej w Krakowie odwiedzili Województwo Podkarpackie.

Wizyta dziesięcioosobowej delegacji dyplomatów, której przewodniczył Pan Karl Schmidt – Radca Handlowy Ambasady Austrii, rozpoczęła się od udziału w Kongresie TSLA Expo poświęconego motoryzacji. Kongres TSLA był okazją do rozmów z Panem Manfredem Kainzem - Konsulem Honorowym RP w Graz ze Styrii - regionu partnerskiego Województwa Podkarpackiego w Austrii, który również przebywał na Podkarpaciu.

 

Czołówka 1Podkarpacie to przestrzeń otwarta dla inwestorów i przedsiębiorców co czyni Województwo miejscem niezwykle atrakcyjnym. To na Podkarpaciu uwalnia się polski potencjał gospodarczy, czego dowodem jest organizowany co roku Kongres 590. Dlatego, nie bez powodu, Województwo Podkarpackie było gospodarzem rozmów polsko – niemieckich dedykowanych dla przedsiębiorców z Podkarpacia. 
Organizatorem rozmów była Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska). AHK Polska to największa izba bilateralna w Polsce oraz jedna z największych niemieckich zagranicznych izb przemysłowo-handlowych na świecie.

 

czołówka A88A9723
W piątek 28 września br., w G2A Arena Centrum Wystawienniczo Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k/Rzeszowa, pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju rozpoczął się motoryzacyjny Kongres TSLA EXPO RZESZÓW 2018. Współorganizatorem i partnerem Kongresu i Targów było Województwo Podkarpackie. Partnerami merytorycznymi tego wydarzenia były dwa podkarpackie klastry motoryzacyjne Wschodni Sojusz Motoryzacyjny oraz Polska Grupa Motoryzacyjna.

czołówkaUdział w targach motoryzacyjnych AUTOCONTACT 2018, organizowanych przez styryjski klaster motoryzacyjny ACstyria, został zorganizowany w odpowiedzi na zainteresowanie podkarpackich firm z branży motoryzacyjnej zrzeszonych w klastrze Wschodni Sojusz Motoryzacyjny oraz Polskiej Grupie Motoryzacyjnej. Misja gospodarcza była efektem ubiegłorocznej misji gospodarczej Województwa Podkarpackiego, która doprowadziła do rozwoju współpracy między podkarpackimi firmami a firmami zrzeszonymi w największym klastrze motoryzacyjnym w Austrii, ACstyria oraz doprowadziła do ożywienia relacji ze Styrią – regionem partnerskim Województwa Podkarpackiego.