Chciałbym zobaczyć mecz finałowy z udziałem Polaków. Widzę świetną atmosferę i wolę walki w zespole - powiedział na podsumowanie wizyty w Arłamowie Andrzej Duda. Z prezydentem spotkał się również marszałek Władysław Ortyl. 

Śmigłowiec z głową państwa wylądował punktualnie kwadrans po 10.00. Najpierw Andrzej Duda spotkał się z całą drużyną oraz sztabem szkoleniowym. Każdy z biało-czerwonych otrzymał drobny upominek z życzeniami jak najlepszych występów we Francji. Spotkanie było zamknięte dla mediów. Następnie prezydent skorzystał z zaproszenia i zjadł śniadanie m.in. w towarzystwie prezesa PZPN Zbigniewa Bońka oraz Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego. Krótka rozmowa z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem oraz właścicielem ośrodka w Arłamowie była ostatnim punktem wizyty prezydenta Andrzeja Dudy.
Nie zabrakło też pytań od dziennikarzy. Prezydent pytany był przede wszystkim o jego ocenę szans naszej drużyny we Francji.
- Nigdy nie typuje wyników. Trzymam mocno kciuki. Wierzę, że ten turniej będzie bardzo udany. Widzę, że mamy wspaniały zespół, na zgrupowaniu panuje świetna atmosfera, jestem dobrej myśli. Na pewno będę chciał zobaczyć biało-czerwonych na żywo. Nie mam nic przeciwko temu, żeby to był mecz finałowy - powiedział Andrzej Duda.
- Prezydent mocno nam kibicuje, jesteśmy umówieni, które mecze chciałby zobaczyć na żywo.  Nie jestem upoważniony aby mówić które - dodał z tajemniczym uśmiechem Zbigniew Boniek.
 
- To była krótka, kurtuazyjna wizyta. Cieszę się,  że znów na Podkarpaciu gościliśmy prezydenta. Panu Andrzejowi Dudzie bardzo spodobał się ośrodek. To ważne, że po raz pierwszy od dłuższego czasu kadra do dużej imprezy przygotowuje się w kraju a nie zagranicą i co najważniejsze,  że wybór padł na Podkarpacie - powiedział marszałek Władysław Ortyl. 
 
Kadra w Arłamowie zostanie do wtorku. Dziś wieczorem trener Adam Nawałka poda nazwiska 23 zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa Europy do Francji. 
 
Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP
Fot. Michał Mielniczuk
Video: Sebastian Kieszkowski