160529 ruamnowJuż po raz drugi Uzdrowisko Rymanów-Zdrój gościło dzieci z całego Podkarpacia na największej w regionie plenerowej imprezie. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek Władysław Ortyl. Moc atrakcji dla najmłodszych sprawił, że Rymanów stał się Podkarpacką Stolicą Dzieci. I o to chodziło!

Na najmłodszych mieszkańców Podkarpacia czekały liczne gry, konkursy i zabawy. Były też występy dziecięcych zespołów oraz solistów. Największą atrakcją był lot balonem.  Dzieci mogły też wziąć udział w warsztatach plastycznych, animacjach cyrkowych, poskakać na dmuchanych placach zabaw, albo pomalować twarz, a nawet zrobić stylizację włosów. Dla przyszłych kucharzy została zorganizowana szkółka lepienia pierogów. Dla łasuchów był tort gigant,  przekąski z grilla, kolorowe mufinki oraz degustacja jadła regionalnego. Można było obejrzeć pokaz rękodzieła artystycznego orazPokazy Ratownictwa Technicznego w wykonaniu OSP.

Tegoroczna edycja została zaplanowana w przeddzień Dnia Dziecka. Myślę, że wśród atrakcji, jakie przygotowaliśmy, każdy znalazł coś dla siebie, aby dobrze się tu bawić, bo na tym nam najbardziej zależało– mówi dr Iwona Olejnik, prezes zarządu Uzdrowisko Rymanów Zdrój S.A.

Nasze uzdrowisko w Rymanowie-Zdroju to miejsce, w którym dzieci wracają do zdrowia. Staramy się im zapewnić jak najlepsze warunki. Atutem tego miejsca jest wspaniały mikroklimat i wody mineralne. Chcemy promować walory Rymanowa, a ta impreza dla dzieci jest jednym z takich działań – mówi marszałek Władysław Ortyl.

Skarbem Rymanowa Zdroju są naturalne źródła wód leczniczych TYTUS, KLAUDIA i CELESTYNA oraz wyjątkowy klimat. W uzdrowisku leczą się dzieci m.in. ze schorzeniami: górnych i dolnych dróg oddechowych, nerek i dróg moczowych, ortopedyczno – urazowymi.

Monika Konopka

Biuro prasowe UMWP
fot. Michał Bosek