160518 nawalkaTrójka mielczan, najlepszych piłkarzy mistrzostw Mielca klas III, obejrzy trening reprezentacji Polski podczas zgrupowania w Arłamowie. Będą to jedyne otwarte dla publiczności zajęcia naszej kadry w trakcie pobytu w Bieszczadach.
Wejściówki przekazał marszałek Władysław Ortyl. Samorząd województwa współpracuje z Polskim Związkiem Piłki Nożnej przy organizacji zgrupowania w Arłamowie. Trening odbędzie się 24 maja, a gwiazdy polskiej kadry takiej jak Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak czy Wojciech Szczęsny zobaczą na żywo: król strzelców mistrzostw Jakub Wójcik, najlepszy bramkarz mistrzostw Wiktor Siembab i najlepszy zawodnik Wojciech Chmielowski.
- Myślę, że dla młodych piłkarzy będzie to duże przeżycie. Zobaczyć Roberta Lewandowskiego czy Arka Milika to dla młodych zawodników ważny moment. Wszyscy mamy nadzieję, że najbliższy turniej zakończy się trochę lepiej niż poprzednie. Jak widzimy inny też jest cykl przygotowań drużyny. Po co szukać ośrodków za granicą skoro w Polsce są już idealne warunki do zgrupowania. Ja cieszę się, że to właśnie na Podkarpaciu – powiedział marszałek Władysław Ortyl.
W Arłamowie specjalnie na zgrupowanie wybudowano boisko z murawą, która parametrami odpowiada tym na których rozgrywane będą mecz mistrzostw Europy we Francji. Wybudowano też niewielką trybunę na ok. 600 osób i tylko tyle wejściówek rozdysponował Polski Związek Piłki Nożnej na wspomniany trening. 
IMG 1193   
 
Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP