Specjalne „turystyczne” wydanie programu informacyjnego „Aktualności”, przekazy „na żywo” z najbardziej atrakcyjnych miejsc Podkarpacia, relacje z imprez i wydarzeń, zapowiedzi i zaproszenia – to oferta TVP3 Rzeszów na długi majowy weekend. Audycje przygotowane przez rzeszowskich dziennikarzy ukażą się nie tylko na antenie regionalnej, ale też w ogólnopolskich programach Telewizji Polskiej.

Sezon turystyczny na Podkarpaciu, co roku rozpoczyna się w długi majowy weekend od najazdu turystów w Bieszczady. W sobotę, 30 kwietnia, wóz satelitarny TVP3 Rzeszów stanie więc na koronie zapory w Solinie. Relacje z Bieszczadów będzie można zobaczyć w popołudniowych pasmach TVP3 Rzeszów i w ogólnopolskich serwisach informacyjnych.

O godzinie 18.30 rozpocznie się specjalne wydanie serwisu informacyjnego „Aktualności”. Tematem głównym będzie rozpoczęcie sezonu turystycznego. Reporterzy TVP3 Rzeszów nadawać będą relacje z Bieszczadów, z Beskidu Niskiego, Roztocza, Przemyśla znad Jeziora Tarnobrzeskiego i z innych miejsc.

Wiadomo, że najbardziej znane i oblegane są Bieszczady, ale chcemy zachęcić mieszkańców regionu i gości z zewnątrz do odwiedzania ciekawych miejsc w całym województwie. W naszych programach będziemy zapowiadać wydarzenia dziejące się podczas majowego weekendu i informować o ich przebiegu. Chcemy zachęcić turystów z całej Polski do przyjazdu na Podkarpacie - teraz i podczas wakacji – mówi Józef Matusz, dyrektor – redaktor naczelny Oddziału TVP w Rzeszowie.      

W poniedziałek, 2 maja programy przygotowane przez rzeszowskich reporterów będą pokazywane na ogólnopolskiej antenie TVP3.

Popływamy żaglówkami na Jeziorze Solińskim i na Jeziorze Tarnobrzeskim, pojeździmy na rowerach w Przemyślu, a konno w Bieszczadach. W Krośnie polatamy balonami, odwiedzimy Miasteczko Galicyjskie w Sanoku i Zagrodę Żubrów w Mucznem – wyliczają Ilona Małek i Marcin Pawlak prowadzący audycje; i dodają – a widzów, którzy lubią wypoczywać w spokoju zaprosimy do Magurskiego Parku Narodowego, albo na Roztocze.    

Programy TVP3 Rzeszów realizowane podczas majowego weekendu będzie można  oglądać nie tylko na antenie. Informacje o tym, co dzieje się w regionie pojawią się na stronach internetowych Telewizji Polskiej i  w serwisach społecznościowych, a także w serwisie TVP Bieszczady na Platformie Hybrydowej TVP. Warto pamiętać, że w miejscach, gdzie nie  ma telewizorów programy TVP3 Rzeszów, dzięki aplikacji TVP Stream można oglądać na smartfonach i tabletach.

Majowe przedsięwzięcie TVP3 Rzeszów jest zapowiedzią wakacyjnej akcji „Lato w regionach”. Od połowy czerwca do końca sierpnia Telewizja Rzeszów, na antenie ogólnopolskiej, w każdy weekend będzie promowała atrakcje turystyczne województwa podkarpackiego.