Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Promocja

Odbył się memoriał Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

|
Michał Mielniczuk

150415 -memorialW piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej, w Gliniku Zaborowskim, w ramach Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich odbył się Memoriał śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentował marszałek Władysław Ortyl.

W uroczystościach, które odbyły się 12 kwietnia, udział wzięli także parlamentarzyści, wraz z przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Mariuszem Błaszczakiem na czele. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Parafialnym w Gliniku Zaborowskim w intencji śp. Prezydenta RP oraz pozostałych ofiar tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej. Uczestnicy memoriału mogli obejrzeć wystawę poświęconą Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu. Same zawody jeździeckie rozpoczęły się już w piątek i trwały do niedzieli.

Organizatorem uroczystości, która upamiętniła V rocznicę katastrofy smoleńskiej był Jeździecki Klub Sportowy Pogórze wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Patronat honorowy nad memoriałem objęli: Jarosław Kaczyński,  Marta Kaczyńska, Marek Kuchciński i Władysław Ortyl.

Daniel Kozik

Biuro Prasowe UMWP