190329 strazDruh Bartosz Maciejowski, poprowadził załogę OSP ze Święcan do zwycięstwa w Drużynowych Mistrzostwach Polski Strażaków OSP. W biegu po schodach wyprzedził ponad 200 zawodników i na metę znajdującą się na 30 piętrze - wpadł jako pierwszy. Dziś strażacy odebrali gratulacje i upominki z rąk Marii Kurowskiej – członka zarządu województwa.

- Jestem dumna i szczęśliwa, że mogę nagrodzić strażaków ze Święcan, którzy są przykładem dla druhów z całej Polski. Dzięki panów staraniom, OSP Święcany – to brzmi dumnie! Jestem przekonana, że mistrzostwo Polski przekłada się na codzienną, niezwykle trudną misję, jaką na rzecz lokalnej społeczności pełnią strażacy ochotnicy. Gratuluję i dziękuję – powiedziała podczas spotkania Maria Kurowska.

Skład zwycięskiego zespołu OSP Świecany to:  Bartosz Maciejowski, Tomasz Kurek, Karol Okarma, Mateusz Kozłecki i Jakub Sokulski. Zawody odbyły się 3 lutego 2019 r. w Katowicach. Bartosz Maciejowski okazał się najlepszym zawodnikiem w drużynie ze Święcan, pokonując 33 piętra w 3 minuty i 23 sekundy.

Drużyna OSP Święcany wcześniej odnosiła inne sukcesy, m.in. wygrywając zawody w biegu po schodach w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, czy w Kopalni Soli w Wieliczce oraz liczne biegi górskie i dystansowe.

Michał Mielniczuk/BP UMWP