logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

180910 zespołFelice Guitar Quartet ze szkoły muzycznej w Jarosławiu zdobył 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym GFA w Stanach Zjednoczonych. Utalentowani młodzi muzycy spotkali się z marszałkiem Władysławem Ortylem.

W skład zespołu wchodzą trzy uczennice i jeden uczeń. Zdolni młodzi ludzie już po raz drugi wygrali konkurs w amerykańskim Louisville. Kwartet startował w kategorii Small Ensemble Youth Division w grupie wiekowej do lat 18. W konkursie startowali muzycy m.in. z USA, Chin, Japonii, Australii, Korei Południowej, Meksyku.

Marszałek Władysław Ortyl gratulując sukcesu powiedział:

- Cieszę się, że wasza iskra talentu została dostrzeżona przez rodziców i wychowawców. A co ważniejsze, że ten talent był pielęgnowany, bo dziś daje niesamowite efekty.

Dumni zwycięzcy prestiżowego konkursu nie kryli zadowolenia i satysfakcji. W rozmowie z marszałkiem mówili o swoim repertuarze:

- Gramy często muzykę klasyczną, ale w repertuarze współczesnych kompozytorów czujemy się równie dobrze. 

To nie jedyny sukces Felice Guitar Quartet. Kwartet ma na swoim koncie wiele zwycięstw i wyróżnień w różnych konkursach w kraju i za granicą. Od początku zespół prowadzi nauczyciel gry na gitarze Robert Polański. W listopadzie 2016 Felice Guitar Quartet otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Statystyka

Odwiedza nas 700 gości oraz 0 użytkowników.