Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Kultura

Komańcza w obiektywie - wystawa w urzędzie marszałkowskim

|
Michał Mielniczuk

180904 wystawaSielskie krajobrazy, zabytkowa architektura, sceny z codziennego życia – to tworzywo dla fotografii, które złożyły się na wystawę „Ocalić od zapomnienia”. Przez dwa tygodnie będzie ona gościć w holu urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie.

- Serdecznie gratuluję autorom zdjęć. Gratuluję talentów, wrażliwości, spostrzegawczości, umiejętności zachowania - a tym samym ocalenia - ulotnych fragmentów naszej codzienności, dziedzictwa kulturowego i krajobrazu – mówiła Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska otwierając w urzędzie wystawę.

Autorami prac są mieszkańcy Komańczy, którzy wzięli udział w czerwcowych warsztatach fotograficznych pod tytułem „Ocalić od zapomnienia – zapiski fotograficzne”. Z udziału w projekcie skorzystała głównie młodzież ze szkoły w Komańczy. Wystawa pokazuje, jak postrzegają swoje otoczenie, co w swej lokalnej wspólnocie chcieliby ocalić od zapomnienia.

Fotografie prezentowane na wystawie, zachęcają do refleksji nad tym, co ważne. Autorzy chcą skupić uwagę widza na przyrodzie, która dynamicznie się zmienia, na architekturze, która z latami traci swoją świetność, na ludziach, którzy odchodzą.

Autorami prac są osoby wyróżnione w trakcie odbywających się w Komańczy warsztatów fotograficznych: Anna Padamczyk - Budzyn, Justyna Łątka i Adrian Gancarczyk.

Wystawę można oglądać w holu urzędu marszałkowskiego do 14 września.

Aleksandra Gorzelak – Nieduży

Foto Michał Mielniczuk

Biuro prasowe UMWP