logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

180826 cisnaStacja kolejki wąskotorowej w Majdanie koło Cisnej  zamieniła się w prawdziwe kino plenerowe. W ostatni weekend sierpnia, można było zobaczyć tam filmy dokumentalne, fabularne, najnowsze produkcje i klasykę kina. Łączyła je tematyka Karpat. Ten weekend w Bieszczadach to także I Festiwalu Produktów Podkarpackich. Wśród kinomanów znaleźli się: marszałek Władysław Ortyl, przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś oraz wiceminister Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak. 

Województwo Podkarpackie, które jest organizatorem festiwalu, w tym roku przygotowało projekcje dokumentów, filmów fabularnych i animacji. Wspólnym mianownikiem wszystkich filmów były Karpaty, dlatego też przyrody i pięknych krajobrazów nie  zabrakło podczas projekcji. Bieszczadzki las, noc i kontakt z naturą, to wizytówka festiwalu. W tym roku organizatorzy, oprócz sceny głównej proponują coś jeszcze. Dokumenty i filmy fabularne będą wyświetlane w kolejowych wagonikach.

Festiwal Filmów Karpackich to nie tylko oglądanie filmów, ale również spotkania z aktorami i ludźmi kina. Podczas tegorocznej edycji stację w Majdanie odwiedził m.in. Jarosław Boberek. 

II Festiwal Filmów Karpackich realizowany jest w ramach projektu „Szlak Kultury Wołoskiej”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

fot. Michał Bosek UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 560 gości oraz 0 użytkowników.