logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

180516 pielegniarkiDziś w holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego otwarto wystawę poświęconą żeńskim zgromadzeniom zakonnym w posłudze chorych. Zwiedzający mogą zapoznać się ze zbiorami Głównej Biblioteki Lekarskiej w Warszawie, opisującymi i ilustrującymi pracę sióstr zakonnych w pierwszej połowie XX wieku.

Członek zarządu Stanisław Kruczek podziękował twórcom wystawy za wysiłek na rzecz upowszechniania wiedzy o zaangażowaniu zgromadzeń w pielęgniarstwo.

- Wiemy, że rozwój szpitalnictwa w całej Europie już od czasów średniowiecza był związany z działalnością zakonów, co było realizacją ewangelickiego przykazania miłości bliźniego – mówił Stanisław Kruczek. Członek zarządu podkreśli, że obecnie w Polsce kościół odgrywa coraz większą rolę w opiekowaniu się ludźmi, którzy ze względu na wiek czy stan zdrowia tego potrzebuj.

W otwarciu uczestniczyli również wicewojewoda Lucyna Podhalicz, członek zarządu województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz dyrektor Głównej Biblioteki Lekarskiej Wojciech Giermaziak. Wystawę można zwiedzać do 8 czerwca br.

Jakub Czarnota 
Kancelaria Zarządu

 

Statystyka

Odwiedza nas 687 gości oraz 0 użytkowników.