logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

Mielecki chór mieszany Melodia świętuje jubileusz 80-lecia powstania. W Samorządowym Centrum Kultury odbył się uroczysty koncert jubileuszowy.
Historia tego chóru przeplata się z ważnymi wydarzeniami w naszym mieście i regionie – mówił podczas uroczystej gali Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.
To naprawdę wielka radość, że ten chór towarzyszył w wielu wydarzeniach – ważnych, poważnych, podniosłych, ale także wydarzeniach smutnym, bo taka jest rzeczywistość. Ten chór witał i żegnał ludzi swoją twórczością. Tego trzeba gratulować, to wspaniały jubileusz. Przede wszystkim trzeba jednak dziękować za wkład i pasję wszystkich, którzy przez dziesięciolecia pracowali na rzecz tego Chóru – dodał Władysław Ortyl.
Chórzyści na pamiątkę otrzymali od marszałka herb województwa podkarpackiego. Warto w tym miejscu  wspomnieć, że w momencie powstania chóru Mielec należał do województwa krakowskiego i był powiatem granicznym z województwem lwowskim. Chór mieszany powstał 3 lata po założeniu chóru męskiego przez cenionego nauczyciela Stanisława Lachmana. Zespół z narażeniem koncertował także podczas okupacji. Obecnie chóry Melodia funkcjonują pod skrzydłami Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.
 
Tomasz Leyko
Fot. Kacper Strykowski/hej.mielec.pl

Statystyka

Odwiedza nas 882 gości oraz 0 użytkowników.